آیا آب نارگیل برای لاغری خوبه؟

آیا آب نارگیل برای لاغری خوبه؟

قدرت آب نارگیل برای لاغری و جوانسازی پوست بدن، شکست دادنی نیست. این نوشیدنی آبرسان طبیعی و غنی از مواد مغذی است و بدن شما را بعد از ورزش بدون ایجاد احساس نفخ پر می کند. علاوه بر این، این نوشیدنی استوایی میتواند برای برنامه کاهش وزن شما مفید باشد. بنابراین، اگر به دنبال راهی موثر بخصوص برای لاغر کردن شکم هستید، آب نارگیل زیاد بنوشید.

آب نارگیل به آندوسپرم مایع (بافت مغذی درون دانه) نارگیل اشاره دارد. این مایع کمی کدر است و طعمی شور و شیرین دارد. همچنین برای مو و پوست شما فوق العاده است. این مقاله به بحث در خصوص نکات و فواید مصرف آب نارگیل برای لاغری، مشخصات تغذیه ای آن و هر گونه عوارض جانبی احتمالی آن می پردازد.

۱. فواید و مواد مغذی آب نارگیل :

آیا آب نارگیل برای لاغری خوبه؟

در حالی که ما در مورد اینکه چگونه آب نارگیل برای کاهش وزن راهی عالی برای سالم ماندن است بحث می کنیم، بسیار مهم است که درک کنیم برای گرفتن بهترین نتیجه باید آب نارگیل سبز را انتخاب کنید. از خوردن شیر نارگیل که از نارگیل رسیده تهیه میشه، خودداری کنید. شیر نارگیل یک نوشیدنی پر کالری است. ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد، به خصوص زمانی که قصد دارید وزن اضافی خود را کاهش دهید.

بیاید ترکیبات مغذی آب نارگیل را بررسی کنیم :

• فیبر

تنها یک فنجان آب نارگیل حاوی ۳ گرم فیبر است. مقدار آن در مقایسه با سایر نوشیدنی ها بسیار زیاد است. آب، نوشابه و سایر نوشیدنی های مشابه به اندازه آب نارگیل فیبر ندارند. فیبر حاوی کالری نیست و به کاهش سرعت جذب غذا از طریق سیستم گوارش کمک می کند.

این به نوبه خود به حفظ سطح قند خون کمک می کند. در عین حال، فیبر موجود در آب نارگیل به جلوگیری از تمایل شدید به غذا و افزایش قند کمک می کند. تحقیقات مدرن ثابت کرده است که فیبر، عبور غذا از روده بزرگ را تسریع و به دفع آسان آب زائد از بدن کمک می کند.

• پتاسیم

پتاسیم عنصر اصلی آب نارگیل است. این میوه، حاوی پتاسیم بیشتری (۳۰۰ میلی گرم در یک فنجان) نسبت به موز است. پتاسیم یک الکترولیت عالی است که غذا را به انرژی تبدیل می کند. علاوه بر این، پتاسیم به ساخت و تقویت عضلات بدن نیز کمک می کند. حتما شنیده اید که ماهیچه ها در مقایسه با چربی کالری بیشتری می سوزانند.

• پروتئین

از یک فنجان آب نارگیل ۲ گرم پروتئین دریافت می کنید. پروتئین یک سرکوب کننده اصلی اشتها است که به شما کمک می کند تا زمانی که قصد کاهش وزن سریع دارید کالری کمتری مصرف کنید. بسیاری از افرادی که در برنامه کاهش وزن هستند به همین دلیل به دنبال رژیم غذایی پر پروتئین هستند. آب نارگیل از آنجایی که پروتئین بالایی دارد، انتخابی عالی است

• ویتامین سی

متخصصان تغذیه اغلب اضافه کردن آب نارگیل را به برنامه رژیم غذایی خود توصیه می کنند زیرا منبع غنی از ویتامین C است. همانطور که مطالعات نشان می دهد ویتامین C برای تولید هورمونی به نام کارنیتین ضروری است که به انتقال مستقیم انرژی به سلول ها کمک می کند.

• آنزیم ها

چندین آنزیم مانند کاتالاز، پراکسیداز، دهیدروژناز، دیاستاز، RNA پلیمراز و فسفاتاز در آب نارگیل وجود دارد. این آنزیم ها به عملکرد صحیح سیستم گوارش و متابولیک کمک می کنند.

۲. آب نارگیل چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

شاید تعجب کنید که چرا فقط آب نارگیل برای لاغری و همراه با آن هیچ چیز دیگری برای کاهش وزن توصیه نمی شود. درست است که می توانید غذاهای زیادی پیدا کنید که به شما کمک می کند تناسب اندام داشته باشید و میزان کالری بدن را برای تناسب اندام کاهش دهید. در مورد آب نارگیل، شما از یک فنجان نوشیدنی فواید متعددی خواهید داشت.

در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا نوشیدن آب نارگیل به کاهش وزن کمک می کند.

آب نارگیل نوشیدنی کم کالری

یک فنجان نارگیل علاوه بر مواد مغذی ضروری، تنها ۴۶ کالری دارد. در مقایسه با نوشیدنی های بسته بندی شده و حتی آب گزینه خوبی است. نوشیدنی های بسته بندی شده حاوی شکر و طعم دهنده هستند که باعث افزایش وزن شما می شود. از سوی دیگر، آب، فاقد الکترولیت های طبیعی است اما در آب نارگیل وجود دارد. این نوشیدنی طبیعی کم کالری شما را هیدراته نگه می دارد و همچنین با مصرف کالری کمتر به کاهش وزن کمک می کند.

سرعت متابولیک را افزایش می دهد

افرادی که متابولیسم پایینی دارند دیر یا زود در معرض خطر چاق شدن قرار می گیرند. وقتی میزان سوخت و ساز بدن شما پایین است، مهم نیست که چقدر کم غذا می خورید، چون همواره وزنتان افزایش می یابد. آب نارگیل به افزایش سرعت متابولیسم کمک می کند و در نتیجه به شما در مبارزه با چاقی کمک می کند. هضم و جذب غذا را بهبود می بخشد و انرژی تولید شده را برای انجام کارهای مختلف ارادی و غیر ارادی به کار می گیرد.

کلسترول را کاهش می دهد

مقدار بالای کلسترول بد (LDL) در خون شما می تواند شریان های شما را با رسوب در دیواره رگ های شما مسدود کند. این امر از عبور جریان روان خون جلوگیری کرده می تواند کشنده باشد. از نظر علمی ثابت شده است که آب نارگیل، در واقع، کلسترول بد را کاهش می دهد. آب نارگیل کلسترول بد را به اسیدهای صفراوی تبدیل می کند و سپس از بدن خارج می شود.

حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد

آب نارگیل حاوی آنتی اکسیدان هایی است که به حذف گونه های فعال اکسیژن (ROS) کمک می کند. این گونه های اکسیژن فعال دلیل اصلی بسیاری از بیماری ها، اختلالات و پیری هستند. مشخص شده است که آب نارگیل به کاهش ROS کمک می کند، که به نوبه خود حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد. وقتی بدن شما به انسولین حساس باشد، کمتر مستعد افزایش وزن یا دیابت خواهید بود.

پروتئین ها را به عنوان منبع انرژی ذخیره می کند

آب نارگیل به ساخت ماهیچه های بدون چربی کمک می کند. این نوشیدنی کم کالری است و به کاهش کلسترول خون و افزایش سرعت متابولیسم کمک می کند و در نتیجه تجمع چربی در بدن شما کمتر می شود. چربی از قبل ذخیره شده به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، تنها چیزی که برای شما باقی می ماند عضله است.

از عملکرد تیروئید پشتیبانی می کند

وقتی غده تیروئید به اندازه کافی هورمون تولید نمی کند، سرعت متابولیسم کند می شود. آب نارگیل به تیروئید کمک می کند تا به درستی کار کند و در نتیجه سرعت متابولیسم را عادی می کند.

بدن شما را هیدراته نگه می دارد

آب نارگیل سرشار از مواد مغذی است و بدن را هیدراته نگه می دارد. پس از نوشیدن یک لیوان آب نارگیل، احساس سیری می کنید و در نتیجه حداقل یک ساعت احساس گرسنگی نمی کنید. همچنین تمایلی به خوردن غذاهای ناسالم نخواهید داشت زیرا ترکیب سالم و بی نظیر نمک و شکر طبیعی موجود در آب نارگیل ، حس چشایی شما را ارضا می کند.

اینها دلایلی هستند که چرا آب نارگیل برای کاهش وزن مفید است. این رژیم غذایی مایع برای همه کسانی که رژیم غذایی خاصی برای مبارزه با چاقی دارند توصیه می شود.

۳. چه زمانی آب نارگیل بنوشیم؟

  • بعد از ورزش
  • صبح زود همراه با کمی آب لیمو
  • همراه با ناهار یا بعد از ناهار
  • بعد از یک روز طاقت فرسا

۴. نکات مهم درباره آب نارگیل برای لاغری

آیا آب نارگیل برای لاغری خوبه؟

سعی کنید نارگیل طبیعی و تازه بنوشید.

بیش از یک روز آن را ذخیره نکنید.

میوه های تازه را به آب نارگیل اضافه کنید تا مواد مغذی بیشتری داشته باشد.

شکر یا شیرین کننده های مصنوعی اضافه نکنید.

آب نارگیل سبز نسبت به آب نارگیل رسیده برای کاهش وزن مفیدتر است.

اگر دوست ندارید داخل پوست نارگیل را بخورید، آن را روی پوست خود بمالید.

۵. عوارض و موارد احتیاطی :

نوشیدن آب نارگیل بیش از یک یا دو بار در روز می تواند منجر به افزایش سطح قند شود. اگر می خواهید وزن کم کنید، مصرف زیاد آن میتواند نتیجه معکوس داشته باشد. آب نارگیل همچنین حاوی حدود ۰.۵ گرم چربی اشباع شده در هر فنجان است. چربی های اشباع شده چربی های مضر هستند و منجر به افزایش وزن می شوند. آنها می توانند شما را مستعد بیماری قلبی یا سکته کنند. همچنین از نوشیدن آب نارگیل بسته بندی شده خودداری کنید.

منبع آب نارگیل مهم است. کنسروها یا فرآوری‌شده‌ها حاوی افزودنی و طعم‌ دهنده های مصنوعی هستند که ممکن است به طور غیرمستقیم سطح قند را افزایش دهد. از آنجایی که آب نارگیل سرشار از پتاسیم است، بیماران مبتلا به مشکلات کلیوی یا قلبی باید با احتیاط مصرف کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا