از بین بردن چربی پشت کتف و زیر بغل با ورزش

از بین بردن چربی پشت کتف و زیر بغل با ورزش

تمرینات ورزشی زیر علاوه بر از بین بردن چربی پشت کتف و زیر بغل ، باعث از بین بردن چربی پشت سوتین ، لاغری بازو ها و به طور کلی چربی سوزی بالای کمر میشود.

به دلیل زیاد بودن چربی های پشت کتف تان، بستن بند سوتین برایتان دشوار است؟ آیا با منظره انباشتگی چربی های پشت هنگام پوشیدن انواع لباسهای تابستانی مواجه میشوید؟  اینها فقط دو نمونه از مشکلاتی است که بعضی از خانمها با آن دست به گریبان اند. براستی چقدر برای رفع چربی بالای کمر، از بین بردن چربی پشت کتف و چربی سوزی بازو های خود تلاش کرده اید؟

 اولین نکته برای از بین بردن چربی بالای کمر و چربی پشت کتف آن است که وزن کل بدن خود را با رژیم غذایی مناسب پایین آورید. سپس از تمرینات ورزشی مناسب و موثر استفاده کنید. به همین سادگی.

اگر فکر میکنید ساده نیست با ما در مقاله فیتگردی همراه شوید تا ۱۴ نوع از ورزش های مخصوص چربی سوزی زیر بغل و پشت کتف را به شما معرفی کنیم. از آنجا که حرکات ورزشی برای از بین بردن چربی کتف و زیر بغل در این مقاله سبک طراحی شده اند، می توانید از آنها به عنوان حرکاتی برای گرم کردن بالاتنه نیز استفاده کنید.

ورزش برای لاغر شدن پشت کتف

از بین بردن چربی پشت کتف و زیر بغل با ورزش

ورزش برای لاغری پشت کتف و زیر بغل با حرکت بال زدن

از بین بردن چربی پشت کتف

این تمرین ورزشی علاوه بر از بین بردن چربی های پشت کتف و زیر بغل ، برای چربی سوزی دور بازو ها و تقویت شانه ها نیز موثر است. حرکت زیربغل با دمبل فوق را با سایر اجسام مانند بطری پر از ماسه یا آب نیز می توانید انجام دهید.

صاف بایستید. دمبل ها را در دستها مقابل سینه و موازی یکدیگر قرار دهید. سپس بازوها را به اطراف و رو به بالا حرکت دهید. در این حالت آرنج هر دو دست زاویه ۹۰ درجه تشکیل می دهند. سپس به حالت اولیه بازگردید.

ورزش برای چربی پشت سوتین با دمبل خم تناوبی

از بین بردن چربی پشت کتف

این حرکت ورزشی ، به طور مستقیم چربی سوزی پشت کتف و زیر بغل را هدف قرار می دهد.

دو دمبل بردارید. پاها را با زانوهایی خمیده به یکدیگر نزدیک کنید. بالاتنه خود را کمی به جلو خم کنید. سپس آرنج خود را به عقب خم کنید. کمی مکث کنید و سپس دست خود را پایین آورید. برای دست دیگر خود نیز همین کار را تکرار کنید. توجه داشته باشید بازوها را نزدیک به خود نگاه دارید. این حرکت باعث خوش فرم شدن سینه ها نیز میشود.

از بین بردن چربی پشت کتف و زیر بغل با ورزش دمبل خم

از بین بردن چربی پشت کتف

این حرکت مشابه تمرین قبلی است. اما این بار با هر دو دست به طور همزمان بر عضلات پشت فشار وارد می کنید. فشار های پشت سر هم و انقباض عضلات پشت باعث میشود تا چربی های پشت کتف و چربی های زیربغل سریعتر آب شوند.

بازوها را نزدیک خود حرکت دهید و دمبل ها را تا کنار سینه ها بالا آورید. این حرکت باعث آب شدن چربی کنار سینه ها نیز میشود. کمر خود را صاف و در راستای سر و گردن نگاه دارید.

آب کردن چربی پشت کتف و زیر بغل با کش ورزشی ایستاده

از بین بردن چربی پشت کتف

می توانید با استفاده از کش حلقه ای یا کش پیلاتس نیز چربی های زیر بغل و پشت را بسوزانید.

کش را به بالا و دور جسمی محکم و قابل اعتماد حلقه کنید. صاف بایستید. دو سر کش را در دست بگیرید. با اندکی خمیدگی در آرنج ها دستها را به بالا متمایل کنید. سپس کش را تا بالای سینه خود پایین آورید. در این حالت آرنج ها خم شده و به عقب می روند. این تمرین با کش چربی های بالای کمر و پشت را هدف قرار می دهد و باعث لاغری کتف و رفع چربی های زیربغل میشود.

از بین بردن چربی پشت کتف با ورزش زیر بغل با کش نشسته

از بین بردن چربی پشت کتف

حرکت لت از پشت با کش برای از بین بردن چربی های پشت کتف ، چربی زیر بغل و پشت ، چربی بالای کمر و چربی اطراف بازو ها بسیار مفید است. در این تمرین می توانید از نوع دیگری از کش ها به نام کش تراپی یا کش صاف یا کش پیلاتس استفاده کنید.

کش را بالاتر و به جایی مطمئن متصل کنید. روی صندلی بنشینید و ستون فقرات خود را صاف نگاه دارید. دو سر کش را با دستها نگه دارید. سپس شانه ها را به عقب بکشید. در این حالت زاویه آرنج دست حدودا ۳۰ درجه میباشد. کش را تقریبا تا سینه ها پایین آورید. کمی مکث کنید و سپس دستها را به بالا حرکت دهید. همواره اندکی خمیدگی در آرنج ها ایجاد کنید.

ورزش لاغری پشت کتف با لت از پشت با کش

از بین بردن چربی پشت کتف

این حرکت مشابه تمرین قبل بوده اما این بار لت از پشت به حالت ایستاده انجام میشود. با استفاده از کش چربی های خط سوتین و چربی های بالای کمر خود را بسوزانید. هنگام عقب بردن دستها ، عضلات پشت خود را منقبض کرده کمی مکث کنید تا تاثیر این حرکت بیشتر شود.

هر چه تعداد تکرار ها و ست ها را بالاتر ببرید. چربی سوزی و تعریق بدن بیشتر میشود. در نتیجه لاغری بالاتنه سریعتر اتفاق می افتد.

از بین بردن چربی پشت کتف با ورزش زیر بغل قایقی

از بین بردن چربی پشت کتف

مشابه این حرکت را معمولا در باشگاه و با دستگاه زیربغل قایقی انجام می دهند. اما در این جا به دلیل در دسترس نبودن امکانات باشگاهی و برای راحتی بیشتر با کش ورزشی انجام می دهیم. این ورزش برای آب کردن چربی های پشت کتف ، چربی زیربغل و بازو طراحی شده است.

کش را به جایی مطمئن و با شیب مثبت متصل کنید. دستها را صاف و دو سر کش را نگاه دارید. سپس کش را به عقب حرکت دهید. دستها را تا زیر سینه پایین آورید و عضلات پشت را منقبض کنید. سپس به حالت اولیه بازگردید.

ورزش برای لاغر شدن پشت کتف با زیر بغل فلای معکوس

از بین بردن چربی پشت کتف

تقویت شانه ها ، آب کردن چربی پشت کتف و زیربغل از اهداف این حرکت ورزشی است.

دو دمبل بردارید و در حالیکه کمر خود را صاف نگاه میدارید خود را به جلو خم کنید. دستها را به حالت پرواز به عقب باز کنید و سپس دمبل ها را تا مقابل زانوها پایین آورید. توجه کنید دستها را بیش از حد به نکشید.

از بین بردن چربی پشت کتف و زیر بغل با ورزش پول اُور

از بین بردن چربی پشت کتف

اگرچه حرکت پول اور مخصوص تمرینات قفسه سینه است اما باعث سوزاندن چربی های پشت نیز میشود. یک دمبل بردارید. روی توپ ورزشی یا جیم بال دراز بکشید. زانوها را ۹۰ درجه خم کنید و کف هر دو پا را روی زمین قرار دهید. بهتر است دمبل را به حالت افقی نگاه دارید. دستها را بالای سر خود بکشید و سپس بالای سینه نگاه دارید. مراحل را تکرار کنید.

آب شدن چربی پشت کتف و زیر بغل با لت از پشت با کش

از بین بردن چربی پشت کتف

حرکت لت از پشت را از باشگاه به خانه منتقل می کنیم و با استفاده از کش ورزشی که پشت در متصل کرده ایم چربی های پشت را آب می کنیم. می توانید بنشینید و این حرکت را روی صندلی انجام دهید. در تمام مراحل تمرین کمر خود را صاف نگه دارید.

زیربغل هالتر خم برای از بین بردن چربی پشت کتف

از بین بردن چربی پشت کتف

زیربغل خم با هالتر در مقایسه با زیربغل خم دمبل حرکت آسانتری است. کافیست تا یک هالتر نسبتا سبک داشته باشید. و هر روز ورزش برای لاغری بالاتنه را انجام دهید.

بالاتنه خود را به جلو خم کنید و هالتر را مقابل زانوها نگاه دارید. سپس با آرنج ۹۰ درجه به عقب ضربه بزنید. کمی مکث کرده عضلات پشت خود را منقبض کنید و دستها را به مکان اولیه برگردانید.

چربی سوزی پشت کتف و زیربغل با ورزش روی نیمکت

از بین بردن چربی پشت کتف

به دلیل اینکه پاها به نیمکت تکیه می کنند، تمرکز این حرکت بیشتر روی بالاتنه قرار می گیرد. یک دست خود را روی یک انتهای نیمکت قرار دهید و با دست دیگر خود دمبل را پایین نگاه دارید. سپس با یک ضربه به عقب دمبل را تا زیر سینه خود بالا آورید. حرکت دستها به پایین و بالا باعث کشیدگی عضلات پشت کتف و زیربغل میشود و چربی های اطراف بازو و زیر بغل را از بین می برد.

توجه داشته باشید دست را کاملا تا پایین بکشید و نیمه رها نکنید. همچنین دستها را بیش از حد بالا نبرید.

ورزش برای آب کردن چربی پشت کتف با کش

از بین بردن چربی پشت کتف

برای اجرای این تمرین از انواع کش ها می توانید استفاده کنید. هدف، کشیده شدن افقی دستها است. در نتیجه عضلات پشت نیز کشیده میشوند و چربی سوزی در بالاتنه اتفاق می افتد. کمر خود را صاف نگاه دارید و تنها دستها را حرکت دهید. دستها را موازی با سطح زمین حرکت دهید.

ورزش برای لاغری سریع بالاتنه روی توپ ورزشی

از بین بردن چربی پشت کتف

دو دمبل بردارید و روی توپ ورزشی به شکم دراز بکشید. پاها را صاف کرده انگشتان پا را روی زمین قرار دهید. دستها را کشیده و رو به پایین نگاه دارید. با انقباض عضلات پشت ، آرنج ها را به عقب برانید و مراحل را تکرار کنید.

منابع:
healthline.com
womenshealthmag.com
paleohacks.com
christinacarlyle.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا