افزایش قوای جنسی با ورزش

افزایش قوای جنسی با ورزش

یکی از بهترین حس ها این است که بعد از یک جلسه تمرین قلب در ورزشگاه به خانه بیایید و بدانید که کار خوبی برای سلامتی خود انجام داده اید. اما فراتر از اندام‌های ورزیده و هیکل عضلانی، آیا می‌دانستید عرق کردن می‌تواند تأثیر مثبتی بر زندگی جنسی شما نیز داشته باشد؟ در این مقاله به افزایش قوای جنسی با ورزش هایی می پردازیم که تاثیر آنها به تجربه ثابت شده‌اند.

مطالعات نشان می دهد ورزش منظم نه تنها می تواند رابطه جنسی را بهبود بخشد بلکه احتمال اختلال در عملکرد جنسی را نیز کاهش می دهد. در حالی که همه ورزش ها به طور کلی برای شما خوب هستند؛ برخی از ورزش ها برای بهبود و افزایش قوای جنسی بهتر از سایرین هستند.

آیا افزایش قوای جنسی با ورزش امکان پذیر است؟

طبق یک مطالعه در دانشگاه کالیفرنیا، ورزش منظم فواید زیر را به همراه دارد:

  • افزایش فعالیت جنسی
  • نعوظ کافی برای مقاربت جنسی در آقایان
  • ارگاسم‌های لذت بخش‌ تر

بیایید در مورد فواید ورزش برای تقویت رابطه جنسی و بهبود سبک زندگی – افزایش قوای جنسی با ورزش – بیشتر بدانیم.

تحقیقات در رابطه بین افزایش قوای جنسی با ورزش

یکی از این تحقیقات نشان داد مردانی که حداقل ۹۰ دقیقه در هفته ورزش می کنند، ۲۰ درصد کمتر در معرض ابتلا به اختلال نعوظ هستند.

برای یک فرد معمولی، دویدن یا ورزش منظم، تأثیر مثبتی بر سطح تستوسترون خواهد داشت. یک مطالعه نشان داد؛ تمرینات هفتگی که در مجموع ۱۶۰ دقیقه طول می کشد به کاهش مشکلات جنسی در مردان مبتلا به اختلال نعوظ کمک می کند.

با این حال، تمرین بیش از حد نیز خیلی ایده آل نیست. مطالعه ای که روی دوندگان استقامتی انجام شد نشان داد که آنها به دلیل ورزش بیش از حد، سطح تستوسترون پایین تری داشتند. در نتیجه مهم است که تمرینات ورزشی خود را در حد اعتدال انجام دهید. (چه غذا خوردن و چه ورزش).

بهترین ورزش ها برای افزایش میل جنسی

این تمرینات جنسی از بهترین ورزش هایی هستند که می توانید برای بهبود سلامت و تقویت قوای جنسی خود انجام دهید.

۱- افزایش قوای جنسی با ورزش های بدنسازی

افزایش قوای جنسی با ورزش

اگر به دنبال افزایش قوای جنسی با ورزش هستید، هیچ چیز بهتر از بلند کردن وزنه و اجسام سنگین نیست. یک جلسه تمرینی با وزنه باعث افزایش تولید هورمون های رشد و تستوسترون می شود. این هورمون ها عملکرد و قوای جنسی را در زنان و مردان بهبود می بخشد.

طبق یک مطالعه و ارتباط تستوسترون و وزنه زدن، غلظت تستوسترون در مردان به محض اتمام تمرینات مقاومتی سنگین افزایش می یابد. علاوه بر آن، وزنه برداری منظم می تواند خطر ابتلا به پوکی استخوان و کمبود مواد مغذی را – بخصوص در خانمها – کاهش دهد. تستوسترون پایین باعث کاهش حجم عضلانی نیز می شود. (به دلیل نداشتن فعالیت بدنی یا زیاده روی در ورزش).

اگر می‌خواهید شروع به ورزش کنید، برخی از تمرین‌هایی که می‌توانید انجام دهید عبارتند از:

این تمرینات می تواند حجم عضلانی سینه، شکم و شانه های شما را تقویت کند. با بهبود قدرت عضلات و افزایش جریان خون رسانی – به کمک ورزش – می توانید قوای جنسی خود را نیز افزایش دهید. (قبل از ایجاد تغییرات بزرگ در شیوه زندگی با پزشک مشورت کنید).

۲- افزایش قوای جنسی با ورزش یوگا

افزایش قوای جنسی با ورزش

شاید فکر کنید تنها راه برای تقویت و افزایش میل جنسی، عرق کردن موقع دویدن یا وزنه زدن باشد. اگر چنین باوری دارید، یکی از بهترین ورزش ها برای افزایش قوای جنسی خود – یعنی یوگا را – نادیده گرفته‌اید:

طبق نتیجه یک تحقیق، شرکت کنندگانی که به مدت ۱۲ هفته یوگا تمرین کردند، افزایش قابل توجهی در میل جنسی خود گزارش کردند. یوگا به بهبود ارتباط بین ذهن و بدن و تغییر موثر سبک زندگی کمک می‌کند.

حرکات کششی یوگا به افزایش میل جنسی و ارتباط بهتر با شریک زندگی تان منجر میشود.

علاوه بر هوشیاری، حرکات یوگا به افزایش انعطاف پذیری و کنترل بدن (به خصوص لگن) کمک می کند، که هر دوی آنها در تقویت میل جنسی نقش مهمی دارند.

برخی از حرکات یوگا برای مبتدیان عبارتند از:

حرکت گربه

افزایش قوای جنسی با ورزش

پل باسن

افزایش قوای جنسی با ورزش

کودک خوشحال

افزایش قوای جنسی با ورزش

حرکت کودک

افزایش قوای جنسی با ورزش

۳- افزایش قوای جنسی با ورزش های هوازی

افزایش قوای جنسی با ورزش

ورزش‌های قلبی عروقی مانند شنا، کوهنوردی، دویدن و دوچرخه‌سواری می‌تواند به افراد کمک کند تا زندگی جنسی خود را بهبود بخشند. تمرینات هوازی باعث افزایش جریان خون در اندام تناسلی می شود که به نوبه خود می تواند باعث افزایش میل جنسی و بهبود عملکرد آن شود.

ورزش های هوازی یا کاردیو همچنین به کاهش استرس و اضطراب کمک می کند، که هر دو باعث افزایش قوای جنسی اصلی میشوند. بنابراین اگر به دنبال بالا بردن انرژی جنسی هستید، کمی عرق کردن می‌تواند همان چیزی باشد که برای یک زندگی جنسی بهتر نیاز دارید. فقط مراقب باشید در با آن زیاده روی نکنید.

اگر میل جنسی کمی دارید، بدانید این پایان ماجرا نیست؛ بلکه با ورزش، غذا و درمان مناسب، می‌توانید توان و میل جنسی خود را تقویت و آن را به طرز سالمی تجربه کنید.

همچنین باید برنامه ورزشی خود را با سایر تغییرات مثبت در شیوه زندگی، مانند خوردن یک رژیم غذایی سالم، کاهش احساس استرس، و پرهیز از مصرف موادی مانند نیکوتین و الکل، تقویت کنید.

۱-۳ دویدن

دویدن باعث ایجاد احساس سرخوشی می شود. این بهترین انگیزه برای داشتن فعالیت جنسی است. موقع دویدن بسیاری از هورمون ها از جمله اندورفین ها و تستوسترون‌ها فعال می شوند. این ترکیب می تواند باعث افزایش قابل توجه قوای جنسی شود.

۳-۲ شنا کردن

نتیجه یک تحقیق در هاروارد نشان می دهد که ۳۰ دقیقه شنا سه بار در هفته می تواند میل جنسی را مانند دویدن افزایش دهد. علاوه بر این، شنا میتواند منجر به کاهش وزن شود که استقامت جنسی را افزایش می‌دهد.

استراحت را فراموش نکنید

به خاطر داشته باشید برای افزایش قوای جنسی با ورزش نباید در آن زیاده روی کنید؛ ورزش بیش از حد ممکن است حتی باعث کاهش تستوسترون شود. پس زمان هایی که باید استراحت کنید و خواب کافی داشته باشید را فراموش نکنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا