ماساژ برای کاهش وزن ؛ چه ماساژهایی لاغر می کند؟

ماساژ برای کاهش وزن چه ماساژهایی لاغر می کند؟

باور کردنش سخت است اما ماساژ می تواند به لاغری و کاهش سلولیت ها در بدن کمک کند. تحقیقات نشان می دهند که ترکیب یک رژیم غذایی متعادل همراه با ماساژ درمانی یک استراتژی موثر برای لاغر شدن است. از خواص ماساژ برای کاهش وزن میتوان به افزایش سرعت لاغری در دراز مدت اشاره کرد.

در مقاله امروز فیتگردی نشان خواهیم داد که چگونه ماساژهای لاغری به کاهش وزن کمک می کند. همچنین ۳ نوع ماساژ موثر برای کاهش وزن را معرفی می کنیم.

فواید ماساژ برای کاهش وزن – آیا برای لاغری موثر است؟

ماساژ دادن می تواند از طریق های مختلف باعث کاهش وزن شود. در اینجا به چند نمونه از خواص ماساژ برای لاغری می پردازیم:

کاهش چربی های شکم

آب کردن چربی های شکم برای بسیاری از افراد به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده است. خوشبختانه نتیجه تحقیقات نشان می دهد ماساژ شکم با روغن برای لاغری به مدت ۵ روز در هفته به کاهش چربی های دور شکم و کمر کمک میکند.

افزایش گردش خون

ماساژ همه بدن به گردش خون بهتر، دفع سموم و افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کند.

فرم دادن عضلات

ماساژهای لاغری به فرم دهی بدن و بخصوص عضلات کمک می کنند. آنها درد، سفتی و گرفتگی عضلات را نیز برطرف می کنند.

بهبود هضم غذا

عملکرد صحیح دستگاه گوارش می تواند نقش مهمی در کاهش وزن داشته باشد. ماساژ دادن به بهبود فعالیتهای هضم غذا کمک می کند. یعنی برای بهبود حرکت روده، کاهش یبوست و دردهای شکمی موثر است.

کاهش استرس

استرس باعث تولید سم در بدن میشود. این امر منجر به کُندی متابولیسم و افزایش پرخوری میشود. ماساژ دادن استرس را کم کرده باعث آزاد سازی هورمون های ” احساس خوب” میشود. این کار هورمون های گرسنگی را کاهش داده از پرخوری جلوگیری می کند.

بهبود کیفیت خواب

ماساژ تمام بدن به ریلکس کردن عضلات کمک می کند. با از بین رفتن تنش، کیفیت خواب بالا می رود. از آنجا که کمبود خواب با افزایش وزن بدن ارتباط دارد، بهبود کیفیت خواب از طریق ماساژ می تواند تاثیرات بدخوابی را خنثی کند.

فشار خون پایین

فشار خون بالا به دلیل استرس یا رژیم غذایی ناسالم، می تواند منجر به ماندن آب در بدن و التهاب شود. ماساژ در بافت های عمیق بدن و ماساژ رایحه درمانی (آروماتراپی) به پایین آوردن فشار خون بالا کمک می کند.

۳ روش اثبات شده علمی ماساژ برای کاهش وزن

۱- جمع شدن پوست و ماساژ وکیوم برای کاهش وزن (Vacuum Massage)

ماساژ برای کاهش وزن : چه ماساژهایی لاغر می کند؟

غالبا سلولیت بر پوست ران، اطراف لگن و شکم دیده میشود. آنها باعث گودی پوست میشوند و خلاص شدن از دست آنها کار آسانی نیست. خوشبختانه ماساژ وکیوم به از بین رفتن سلولیت ها کمک میکند. در این روش از یک ویبراتور برای ماساژ قسمتهای درگیر استفاده میشود.

روش ماساژ درمانی از طریق جمع کردن پوست به نرم شدن آن کمک میکند. یک ساعت اعمال ویبراتور ماساژ  به مدت ۵ روز در هفته نتایج شگفت انگیزی از کاهش سلولیت نشان خواهد داد.

ماساژ وکیوم یکی دیگر از روش های غیر تهاجمی برای کاهش سلولیت است. بازسازی کلاژن ها، آزاد کردن تنش عضلات، بهبود خاصیت ارتجاعی پوست، کاهش سفتی پوست، افزایش کلاژن ها و کاهش درد عضلات از جمله فواید ماساژ وکیوم است.

۲- ماساژ تخلیه لنفاوی برای کاهش وزن

لنفوتراپی یا ماساژ تخلیه لنفاوی به خروج مایعات اضافی از کمر، مچ و پا گفته میشود. این کار به کاهش التهاب و پُف بدن کمک میکند.

نتیجه تحقیقات نشان میدهد ماساژ تخلیه لنفاوی یا ماساژ دستی به کاهش چربی های شکم و ران کمک می کند. افرادی که ورزش می کنند عموما از این نوع ماساژ برای بهبود جراحات خود استفاده می کنند.

برای آنکه ماساژ لنفاوی بتواند به کاهش وزن کمک کند لازم است تا غذاهای ناسالم را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

۳- ماساژ آروماتراپی برای کاهش وزن

ماساژ برای کاهش وزن : چه ماساژهایی لاغر می کند؟

آروماتراپی یا رایحه درمانی نوعی خاص از ماساژ لاغری است که تمایل برای خوردن غذاهای ناسالم را کاهش داده استرس را کم میکند. روغن های ماساژ معطر از اسانس گلها، میوه ها، برگ، پوست درختان و دانه ها تهیه میشود. این روغن ها میتوانند برای تمام بدن و یا بخشی از آن استفاده شوند.

یک ساعت ماساژ آروماتراپی با روغن گریپ فروت، روغن زیتون قبرس و … به مدت ۶ هفته به کاهش چربی های شکم و دور کمر کمک می کند.

افرادی که از این نوع ماساژ ها استفاده می کنند اغلب می گویند که بهتر میخوابند و درد کمتری را در عضلات احساس می کنند. ماساژ آروماتراپی به کاهش استرس و افسردگی کمک می کند.

از عوارض ماساژهای معطر می توان به زیاد خوردن و یا اصلا نخوردن اشاره کرد. مشکلاتی که باعث کُند شدن متابولیسم و در نتیجه افزایش وزن میشود.

خلاصه

ماساژتراپی میتواند روشی موثر برای کاهش وزن باشد. باعث ریلکس کردن عضلات، چربی سوزی، بهتر فرم گرفتن عضلات، بهبود هضم غذا،کاهش گرسنگی و داشتن خواب بهتر میشود. مشورت با یک ماساژ تراپیست به شما کمک میکند تا بدانید کدام یک از روش های ماساژ درمانی فوق برای کاهش وزن شما موثرتر است. نتیجه ماساژ درمانی معمولا ۴ تا ۶ هفته بعد مشخص میشود. در این بین از خوردن غذاهای سالم و ورزش کردن غافل نشوید تا از افزایش وزن جلوگیری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا