بهترین تمرینات پشت بازو با تصاویر متحرک در خانه و باشگاه

بهترین تمرینات پشت بازو با تصاویر متحرک در خانه و باشگاه

پشت بازو های سفت و لاغر آرزوی بسیاری از ماست. بیشتر از جلوبازوهای خوش فرم، آنچه تاثیر بیشتری بر فرم بازوها می‌گذارد، داشتن پشت بازو‌هایی جذاب است. تمرینات پشت بازو برای این قسمت از عضلات کمک زیادی به قوی‌تر شدن بالاتنه می‌کند؛ و تاثیر زیادی هم بر ظاهر بالاتنه شما دارد. افزایش قدرت بالاتنه یعنی فشار و آسیب کمتر بر عضلات و زندگی سالم‌تر.

یکی از ماهیچه‌های بازو که گاهی اوقات از آن غفلت می‌کنیم – یا برای بعضی افراد، تمرین دادن آنها ممکن است دشوار باشد – عضله سه سر است که در پشت بازو قرار دارد. چرا باید تمرینات پشت بازو انجام دهید؟

آیا مجبورید پلاستیک مواد غذایی، کیف و چمدان سنگین خود را حمل کنید؟ بچه‌هایتان را بلند کنید یا اسباب کشی کنید؟ و یا اصلا شاید شغل شما نیاز به جابه‌جایی و بلند کردن وسایل سنگین داشته باشد.

سبک زندگی شما هرچه که باشد، داشتن پشت بازو‌هایی قوی می‌تواند این کارهای روزانه را برایتان بسیار آسان‌تر کند.

گنجاندن تمرینات پشت بازو در برنامه تمرینی شما بخش مهمی از ساختن یک بالاتنه قوی است. ما در این مقاله ۷ تا از بهترین تمرینات پشت بازو با تصاویر متحرک را معرفی کرده‌ایم؛ تا شما بتوانید سریعتر و موثرتر به عضلات پشت بازو سفت و خوش فرم دست پیدا کنید.

تمرینات پشت بازو در خانه

حتی اگر امکان رفتن به باشگاه را ندارید، برخی از این تمرینات پشت بازو را می توانید در خانه اجرا کنید. تنها کافیست یک صندلی و یک جفت دمبل داشته باشید. بین هر یک از تمرینات پشت بازو ۳۰ ثانیه استراحت کنید.

دیپ پشت بازو

بهترین تمرینات پشت بازو با تصاویر متحرک در خانه و باشگاه

وسایل مورد نیاز: نیمکت

اگر بخواهیم یکی از موثر‌ترین تمرینات پشت بازو و در عین حال بسیار ساده را معرفی کنیم؛ بدون شک دیپ پشت بازو اولین حرکت ورزشی ما خواهد بود. در این حرکت، جای مانور زیاد دارید: می‌توانید پاهای خود را خم و یا صاف نگاه دارید؛ می‌توانید با وزن بدن انجام دهید و یا با استفاده از صفحه ورزشی، بر چالش آن بیفزایید.

 1. با نشستن روی یک نیمکت شروع کنید. دستان خود را روی لبه نیمکت و زیر شانه‌ها قرار دهید؛ در حالی که انگشتانتان رو به جلو باشند.
 2. تنها پاشنه پاهای خود را روی زمین قرار دهید و پاها را با زاویه رو به بالا نگه دارید.
 3. باسن خود را از روی نیمکت به پایین و نزدیک به زمین نگاه دارید.
 4. بعد از پایین‌آوردن عضلات باسن به سمت زمین ۳ ثانیه مکث کنید. تا زمانی که دو زاویه ۹۰ درجه با بازوهای خود ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که شانه‌ها، آرنج‌ها و مچ دستهای شما در یک راستا با یکدیگر باقی می‌مانند.
 5. با فشار بر کف دستها، بازوهای خود را دراز کنید تا به حالت اولیه برگردید. از فشار بر پاشنه پاها ی خود برای بالا آمدن خودداری کنید. سعی کنید همیشه وضعیت عمودی خود را حفظ کنید.
 6. با ۱۰ تکرار اجرا کنید.

تمرینات پشت بازو ؛ شنا سوئدی

بهترین تمرینات پشت بازو با تصاویر متحرک در خانه و باشگاه

هر چند تمرینات پشت بازو شنا سوئدی را می توان روی زانوها هم اجرا کرد؛ (برای مبتدیان)، اما برای چالش بیشتر عضلات سه سر، بهتر است آنها را روی انگشتان پای خود انجام دهید.

 1. هر دو دست را روی تشک به اندازه عرض شانه از هم فاصله دهید. روی انگشتان پاهای خود قرار بگیرید. این موقعیت شروع شماست.
 2. در حالی که ستون فقرات خود را صاف نگه داشته‌اید؛ (شکم خود را به پایین نیندازید.) آرنج خود را خم کنید و بالاتنه خود را به سمت تشک پایین بیاورید و در تمام طول حرکت، آرنج‌های خود را نزدیک به دو طرف بدن نگه دارید.
 3. آرنج‌ها را صاف کنید تا بدن شما را به حالت اولیه برگردد.
 4. با ۱۰ تکرار اجرا کنید.

تمرینات پشت بازو دمبل جفت

بهترین تمرینات پشت بازو با تصاویر متحرک در خانه و باشگاه

وسایل مورد نیاز: دمبل (یا جایگزین)

 1. یک دمبل را با هر دو دست بگیرید. پاها را به اندازه عرض باسن باز کنید.
 2. بازوهای خود را بالای سر، نزدیک به گوش‌های خود دراز کنید. این موقعیت شروع شماست.
 3. در حالی که شانه‌های خود را تا حد امکان ثابت نگه داشته‌اید و بازوهای خود را به گوش خود نزدیک کرده‌اید، آرنج خود را خم کنید تا دمبل را پشت سر خود پایین بیاورید.
 4. با استفاده از عضله سه سر، آرنج خود را دراز کنید تا به حالت اولیه برگردید. اطمینان حاصل کنید که شانه‌ها، آرنج‌ها و مچ‌های شما همیشه در یک راستا با یکدیگر باقی می‌مانند.
 5. با ۱۰ تکرار اجرا کنید.

تمرینات پشت بازو چکشی

بهترین تمرینات پشت بازو با تصاویر متحرک در خانه و باشگاه

وسایل مورد نیاز: دمبل (یا جایگزین)

 1. یک دمبل در یک دست -کف دست ها به سمت داخل – بگیرید.
 2. از کمر به سمت جلو خم شوید تا زمانی که بالاتنه شما موازی با زمین باشد. آرنج خود را خم کنید تا دمبل ها را به دو طرف سینه خود بیاورید. این موقعیت شروع شماست.
 3. با استفاده از عضله سه سر، آرنج های خود را به سمت عقب دراز کنید. (آرام و چکشی به سمت عقب ضربه بزنید) – بازوها را نزدیک به دو طرف بدن نگه دارید.
 4. آرنج خود را خم کنید تا به حالت اولیه بازگردید.
 5. این کار را با ۱۵ تکرار و برای هر دو سمت بدن اجرا کنید.

تمرینات پشت بازو در باشگاه

شما می‌توانید برخی از این تمرینات پشت بازو را در برنامه روز بالاتنه خود اجرا کنید؛ یا می توانید یک روز کامل را فقط به عضلات بازو و سر شانه ها اختصاص دهید. این به شما بستگی دارد.

در یک برنامه تمرینی عالی برای عضلات سه‌سر، هر تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید؛ ۳۰ ثانیه استراحت کنید و سپس دو دور دیگر با همین روند ادامه دهید.

تجهیزات بدنسازی مورد نیاز: دستگاه سیم‌کش + اتصالات مورد نیاز مانند طناب V، هالتر، نیمکت.

تمرینات پشت بازو سیم‌کش با طناب

بهترین تمرینات پشت بازو با تصاویر متحرک در خانه و باشگاه
 1. اتصال طناب را وصل کنید و قرقره کابل را در بالای دستگاه قرار دهید.
 2. روبه روی دستگاه و نیم قدم دورتر بایستید. پاهای خود را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید.
 3. با کف دست ها به سمت داخل، طناب را بگیرید. بدون تغییر زاویه مچ دست، طناب را به سمت پایین بکشید. دستانتان در دو طرف بدنتان قرار گیرند. عضلات شکم خود را برای سفت و درگیر نگه دارید.
 4. آرنج‌های خود را خم کنید تا طناب به سمت قفسه سینه شما بالا بیاید و زمانی که دست‌ها در ارتفاع سینه هستند متوقف شود. در تمام طول حرکت آرنج خود را نزدیک به دو طرف بدن نگه دارید.
 5. با ۱۲ تکرار اجرا کنید.

پشت بازو سیم‌کش پشت سر با طناب

بهترین تمرینات پشت بازو با تصاویر متحرک در خانه و باشگاه

وسایل مورد نیاز: دستگاه سیم کش و طناب

 1. اتصال طناب را وصل کنید و قرقره کابل را در بالای دستگاه قرار دهید.
 2. در حالیکه طناب در دستها قرار دارد، پشت به دستگاه بایستید. طناب را بالا و پشت سر خود با آرنج خم نگه دارید. نیم قدم دورتر از میله عمودی بایستید و پاهای خود را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید.
 3. از باسن خم شوید و زانوها را نیز کمی خم کنید. نیم تنه خود را به سمت جلو خم کنید و باسن خود را به دستگاه فشار دهید.
 4. آرنج خود را دراز کنید تا طناب را تا مقابل خود جلو آورید.
 5. در حالی که تا حد امکان شانه های خود را ثابت نگه داشته‌اید و بازوهای خود را به گوش‌ها نزدیک کرده‌اید، آرنج‌های خود را خم کنید تا انتهای طناب به پشت سر برگردد.
 6. با ۱۲ تکرار اجرا کنید.

پشت بازو خوابیده با هالتر - Skull Crusher

بهترین تمرینات پشت بازو با تصاویر متحرک در خانه و باشگاه

وسایل مورد نیاز: هالتر، نیمکت

 1. با نگه داشتن هالتر، روی نیمکت دراز بکشید. پاهای خود را روی زمین در دو طرف نیمکت (یا روی خود نیمکت قرار دهید). هر کدام راحت‌تر است.
 2. بازوهای خود را مستقیماً بالای سر خود دراز کنید، هالتر را مستقیماً در جلوی سینه خود نگه دارید (کف دست ها رو به بالا).
 3. در حالی که تا حد امکان شانه های خود را ثابت نگه داشته اید، آرنج های خود را خم کنید تا هالتر را نزدیک به سمت پیشانی خود پایین بیاورید.
 4. با استفاده از عضله سه سر، آرنج های خود را دراز کنید تا بازوهای خود را صاف کنید و هالتر را بالای سینه خود نگه دارید. مطمئن شوید که شانه‌ها، آرنج ها و مچ‌های شما همیشه در یک راستا با یکدیگر قرار دارند.
 5. با ۱۵ تکرار انجام دهید.

در این نوع از تمرینات پشت بازو با هالتر، می توانید آن را به صورت نشسته و یا ایستاده نیز اجرا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا