بهترین زمان کشش برای افزایش قد چه موقعی است؟

بهترین زمان کشش برای افزایش قد چه موقعی است؟

اجرای حرکات کششی فواید بسیار زیادی برای بدن دارد. اما سوالاتی هم در این خصوص وجود دارد. به عنوان مثال مدت زمان کشش بدن و بهترین زمان کشش برای افزایش قد همواره کانون توجه افرادی بوده است که می خواهند قد خود را افزایش دهند.

شاید بپرسید چقدر باید حرکات کششی را نگه دارید؟ و اینکه بهترین زمان کشش برای افزایش قد چه موقعی از روز است؟ چگونه باید حرکات کششی را اجرا کنید؟ برای دانستن بهترین زمان، فواید و نوع حرکات کششی با مقاله فیتگردی امروز همراه باشید.

مدت زمان حرکات کششی برای افزایش قد چقدر باید باشد؟

مدت زمان ایده آل برای کشش بدن می تواند بین ۱۰ ثانیه تا ۳ دقیقه باشد. اگر هنگامی که کشش را انجام دهید وسوسه شوید تا کشش را هر چه سریعتر به پایان برسانید، در مقابل آن بایستید و حرکات کششی بدن را ادامه دهید.

اگر چه این مدت زمان می تواند کمی آزار دهنده باشد اما هر از چند گاهی نگه داشتن کشش ها حداقل به مدت ۴۵ ثانیه می تواند تاثیر مثبتی بر افزایش قد داشته باشد. نگه داشتن حرکات کششی به مدت حداقل ۳ دقیقه باعث میشود تا اگر جایی از بدن دچار گرفتگی، سفتی و خشکی باشد، آزاد شده انعطاف پذیر گردد.

در عین حال باید بدانید کشش بدن شما تا چه زمانی کافی است. زیرا اجرای حرکات کششی بیش از این مدت می تواند باعث آسیب به بدن و افزایش درد شود.

بهترین زمان کشش چه موقعی است؟

وقتی قبل از شروع تمرینات بدنسازی بدن خود را گرم می کنید و یا تمرینات خود را به پایان رسانده اید زمان های مناسبی برای انجام حرکات کششی است. یعنی پس از گرم کردن بدن یا بعد از پایان تمرینات زمان هایی هستند که بدن فرم انعطاف پذیرتری برای کشش داشته مستعد افزایش قد است.

به خاطر داشته باشید اگر پس از گرم کردن، بدن خود را کشیده اید (افت ضربان قلب) قبل از شروع تمرینات، مجددا ضربان قلب خود را بالا ببرید و سپس تمرینات خود را آغاز کنید.

بهترین زمان کشش برای افزایش قد چه موقعی است؟

بدن شما در ۲ زمان از شبانه روز در حالت فیزیکی قدرتی خود قرار دارد. صبح زود و غروب.

شما از بین این دو زمان، هنگام غروب قویترین حالت بدنی خود را تجربه می کنید. عضلات بدن حدود ساعت ۶ عصر در نرم ترین حالت خود قرار دارد. هنگام غروب، مفاصل شما انعطاف پذیرترین فرم را  داراست.

تحقیقات ثابت می کند بهترین زمان برای کشش ، موقعی است که دمای بدن بالاست. بین ساعت ۵ تا ۷ عصر، بدن شما بالاترین دما را داراست. اگر از سن رشد خود عبور کرده اید، حرکات کششی را در این بازه زمانی انجام دهید زیرا بهترین زمان کشش برای افزایش قد شماست. در غیر این صورت و در حالی که در سنین رشد هستید در هر موقعی از روز ، اجرای حرکات کششی به داشتن قد بلندتر کمک می کند.

حرکات کششی نه تنها برای بلندتر شدن قد موثر اند بلکه مانع خم شدن بدن (بخصوص با افزایش سن) نیز میشود. در کنار حرکات کششی به اجرای ورزش هایی که از قوز شدن پشت شما جلوگیری میکند نیز بپردازید.

قد شما دائم در حال نوسان است.

هترین زمان کشش برای افزایش قد چه موقعی است؟

همانطور که وزن شما دائم در حال تغییر است، قد شما نیز به طور مداوم در حال نوسان است. وقتی که از خواب بیدار میشوید قد شما در بلندترین حالت خود می باشد. و تا پایان روز ممکن است یک سانتیمتر کوتاهتر شوید.

دیسک هایی که در ستون فقرات شما قرار دارند تا پایان شب در حال فشرده شدن هستند. وقتی می خوابید آنها تجدید قوا کرده مجددا به حالت اولیه باز می گردند. به همین دلیل صبح ها و پس از بیدار شدن از خواب یکی از بهترین زمان های کشش برای افزایش قد می باشد.

برای افزایش قد چند بار در روز و چند دقیقه باید بدن خود را بکِشید؟

در انجام حرکات کششی هر چه منظم تر باشید تاثیر آن را بر افزایش قد بهتر خواهید دید. اگر کشش ها را در بازه های زمانی کوتاه تر و هر روزه انجام دهید (پیوسته و مداوم.) بهتر است تا اینکه بخواهید ۳ روز در هفته و به مدت یک ساعت حرکات کششی انجام دهید. کشش عضلات بیش از زمان تحمل بدن (بخصوص بدون گرم کردن بدن.) بر سلامتی شما نتیجه معکوس می گذارد.

بهتر است به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه و حداقل ۴ روز در هفته حرکات حرکات کششی را اجرا کنید. برای وقت هایی که زمان کافی ندارید، این کار را هر روز و به مدت ۵ دقیقه (در رختخواب خود.) و پس از بیدار شدن از خواب اجرا کنید.

فواید حرکات کششی

هترین زمان کشش برای افزایش قد چه موقعی است؟

کشش های مداوم قدرت انعطاف پذیری و زاویه حرکتی بدن را افزایش می دهد. افزایش انعطاف و تعادل، بافت های بدن را باز کرده استرس و تنش را آزاد میسازد. همچنین باعث کاهش درد کمر میشود. و در نهایت باعث میشود تا تمرینات بدنسازی و یا ورزش های شما موثرتر و مفید تر اجرا شوند. در نتیجه:

  • فعالیت های روزمره خود را با تقلای کمتری انجام می دهید.
  • سرعت بیشتری به هنگام ورزش کردن خواهید داشت.
  • احتمال آسیب پذیری بدن را کاهش می دهید.
  • افزایش گردش خون و اکسیژن به بدن
  • بهبود روحیه و خلق و خو
  • بهبود تعادل و ایستادگی بدن

سخن آخر

انجام حرکات کششی همواره ایده خوبی است حتی اگر در روز تنها چند دقیقه کوتاه وقت صرف آن کنید. هم از لحاظ فکری و هم فیزیکی باعث بهبود حالتان خواهد شد و هم موجب فعال شدن عضلات بدن و از بین بردن تنش و گرفتگی ها میشود. بهتر است هر از چند گاهی نوع حرکات کششی خود را تغییر دهید.

حرکات کششی شما حتما نباید اسم خاصی داشته باشند و یا پیچیده باشند. بلکه حتی می توانید در رختخواب چشمهای خود را ببندید. دستهای خود را به پشت سر خود برده تا جایی که می توانید بدن خود را بکشید. حداقل ۳ دقیقه در این حالت بمانید.

قبل از اجرای حرکات کششی مطمئن شوید که دچار آسیب یا دردی در بدن خود نباشید. در این صورت تا ریکاوری کامل عضلات صبر کنید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا