بهترین ورزش ها برای چربی سوزی بازو

بهترین ورزش ها برای چربی سوزی بازو

چربی های جلو بازو و پشت بازو باعث بدفرم شدن تیپ شما میشوند. (البته بعد از چربی های شکم) . بازوهای شل و افتاده نتیجه ذخیره چربی پشت بازو ها است. چربی هایی که ممکن است به این زودی ها دست از سر شما برندارند. اما راه حل آن ساده است: رژیم غذایی و ورزش. اما چه نوع حرکات ورزشی ؟ ورزش هایی برای چربی سوزی بازو ها. ورزش هایی که بتوانند برای دو دسته افراد مناسب باشند.

۱- افرادی که هیچ نوع وسیله ورزشی در خانه ندارند. حتی دمبل. (۷ حرکت ورزشی برای چربی سوزی بدون وسیله)

۲- افرادی که تا تونستند وسایل ورزشی اطرافشون جمع کردند. (۵ حرکت ورزشی برای چربی سوزی با وسیله و دستگاه)

مهم نیست شما جزء کدوم دسته هستید. چون امروز در این مقاله قصد داریم برای هر دو  گروه و به طور یکجا به ۱۷ ورزش چربی سوزی بازو می پردازیم.

فکر می کنید فقط آقایان هستند که باید بازوهای خوش فرمی داشته باشند؟ اتفاقا چون پیش نمیاد که هر خانمی بازوهاشو تمرین بده و خوش فرم کنه، شما ورزشکار خوش تیپ بیشتر تو چشم خواهی بود! اشتباه نکنید. چربی سوزی بازو و سفت کردن بازو ها برای جلب توجه دیگران نیست. بلکه اون رو در درجه اول برای زیبایی، سلامتی و لذت خودتون انجام میدید. ضمن اینکه چربی سوزی بازوها و تقویت آنها در انجام امور روزمره هم به ما کمک می کنند. داشتن بازو و سر شانه های پهن و قوی شرط مهمی برای افزایش قدرت بالاتنه شماست.

علت چربی بازو چیست ؟

چربی بازو تنها یکی از مواردی است که با افزایش سن بیشتر می شود. با بالا رفتن سن، میزان متابولیسم شما نیز کاهش می یابد. اگر برای چربی سوزی بازو ها و کاهش وزن کلی بدن خود فکری نکنید، چربی اضافی می تواند در بازوهای شما ذخیره شود.

برخی از مطالعات انجام شده نشان داده اند که : سطح پایین تستوسترون می تواند باعث ذخیره چربی اضافی در ناحیه بازو شود. با بالا رفتن سن خانمها، سطح تستوسترون در بدن آنها کاهش می یابد. بنابراین سفت کردن بازو های شل و افتاده برای آنها سخت تر می شود.

بنابراین، از جمله سوالات رایج میتواند این باشد که: چگونه بازوهای شل را سفت کنیم ؟ آیا روش مطمئنی برای کاهش چربی بازو وجود دارد؟ به طور خلاصه بله. هم در خوردن نوع غذاها هوشیار باشید و هم ورزش های مخصوص چربی سوزی بازوها را  تا سفت شدن بازوها ادامه دهید.

برای چربی سوزی بازو چی بخوریم ؟ چی نخوریم ؟

قند و شکر ممنوع

این گزینه کاملا واضح است. همه می دانند که چیزهایی با محتوای قند بالا مانند : نوشابه، کیک و شیرینی برای سلامتی مضر است. مصرف مقدار کمی شکر بد نیست. اما برای چربی سوزی بازو ها، باید غذاهایی را که حاوی قند بیش از حد هستند کاهش دهید. برای کاهش چربی بازو، تغییراتی در رژیم غذایی روزانه خود ایجاد کنید تا قند اضافی را کاهش دهید. به عنوان مثال، مقدار شکری را که به فنجان قهوه یا چای خود اضافه می کنید کم کنید. ( برای مثال می توانید به جای آن شکلات تلخ با درصد تلخی بالا مصرف کنید.) به جای خرید آب میوه های کنسرو شده یا بطری شده، آب میوه تازه خانگی برای خود درست کنید و …

صبحانه را حذف نکنید

حذف صبحانه بدترین کاری است که می توانید با خودتان انجام دهید. اگر می خواهید بازوهای شل و ول خود را از دست بدهید صبحانه بخورید. نخوردن صبحانه می تواند منجر به پرخوری در طول روز شود. در عوض، یک صبحانه مناسب و مقوی بخورید تا روز خود را به خوبی شروع کنید.

پروتئین بیشتری مصرف کنید

گنجاندن پروتئین بیشتر در رژیم غذایی تان به چربی سوزی سریع بازو های شما کمک می کند. غذای غنی از پروتئین باعث میشود تا عضله بیشتری بسازید. به افزایش متابولیسم کمک می کند و در نتیجه کالری بیشتری می سوزانید.

گنجاندن پروتئین بیشتر در رژیم غذایی همچنین باعث میشود تا برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید. در نتیجه در بین وعده‌های غذایی به راحتی دچار گرسنگی نشوید. به یاد داشته باشید، هدف فقط افزایش مصرف پروتئین است، نه اینکه کل رژیم خود را فقط به پروتئین محدود کنید. از گوشت های بدون چربی، لوبیاها، آجیل ها، دانه ها، غذاهای دریایی و سبزیجات برگ دار بیشتر استفاده کنید تا سریعتر از شر چربی های بازو خلاص شوید.

حرکات ورزشی برای چربی سوزی بازو ها

در حالی که درست غذا خوردن نیمی از کل فرآیند چربی سوزی بازو  است، شما باید به انجام ورزش برای لاغری بازو ها نیز توجه داشته باشید. در اینجا به معرفی چند تمرین آسان برای رفع چربی بازو ها می پردازیم.

چربی سوزی بازو در خانه

هر فردی متفاوت است و هر بدنی منحصر به فرد است. با این حال، مسائل خاصی وجود دارد که برای بسیاری از افراد رایج است. یکی از این مسائل، شل شدن بازوها است. بسیاری از مردم بیشتر در این منطقه، چربی انباشته دارند.

کافیست این تمرینات ساده را برای بازوها انجام بدهید و در آخر از این که این ورزش ها را انجام دادید، راضی خواهید بود. حتما لازم نیست عضو یک باشگاه معروف شوید و پول زیادی خرج کنید. با استفاده از هر وسیله ساده ای که در اختیار دارید و با وزن بدن خود می توانید این تمرینات را در خانه انجام دهید. با این تمرینات چربی سوز بازو ، بازوهای شل و افتاده خود را در عرض ۲ ماه خوش فرم کنید. اما برای انجام این کار باید به اندازه کافی مصمم باشید.

قبل از چربی سوزی بازو ها باید چه چیزی بدانیم ؟

برای اینکه بتوانید ورزش های چربی سوزی بازو ها را به بهترین نحو اجرا کنید، باید بدانید که در طول تمرینات بازو چه ماهیچه هایی کار می کنند. مناطق مشکل داری که بیشترین چربی را جمع می کنند کدامند. بالای بازوی شما از چهار عضله تشکیل شده است – سه ماهیچه در جلوی بازو و یک عضله در پشت. بیایید نگاهی به دو ماهیچه فوقانی بازو – عضله دوسر و عضله سه سر – بیندازیم. عضله دوسر شما در جلوی بازو قرار دارد و مسئول چرخش به بیرون است. آنها بازوی شما را در آرنج خم می کنند و معمولاً هنگام انجام حرکات پیچشی و خمشی تمرین داده میشوند.

قسمت‌های پشت بازوها سه سر بازو نامیده می‌شوند و این قسمت‌ها بیشترین تاثیر را روی بازوها دارند. بیشترین میزان چربی در قسمت پشت بازو ها جمع میشوند. آنها مسئول کشش بازو در آرنج هستند. بنابراین، برای چربی سوزی بهتر بازو ها لازم است تا عضلات سه سر خود را با تمریناتی که بر روی کشش کنترل شده بازوهای شما تمرکز دارد، هدف قرار دهید.

بهترین ورزش ها برای چربی سوزی بازو

۱۷ تمرین زیر برای کاهش چربی بازو ها ، عضلات دوسر و سه سر را هدف قرار می دهد. چربی بازو ها را آب می کند. آنها را تقویت و خوش فرم می کند. کالری بیشتری از بدن شما را افزایش می دهد و در نتیجه باعث کاهش وزن می شود. تمرینات زیر به تجهیزات خاصی نیاز ندارند و می توانند توسط هر فردی در هر سنی انجام شوند. پس آماده شوید تا این تمرینات ساده را برای کاهش سریع چربی بازوها امتحان کنید.

ورزش برای چربی سوزی بازو بدون نیاز به وسیله و دستگاه ورزشی

۱- کیک بک بازو

17 ورزش برای چربی سوزی بازو

این حرکتی چربی سوز برای پشت بازو ها است. زانوی یکی از پاها را روی زمین بگذارید. در حالی که زانوی پای دیگر را ۹۰ درجه خم می کنید، کف پای خود را روی زمین قرار دهید. بالاتنه خود را کمی به جلو مایل نگه دارید. بازوی خود را به عقب صاف نگه دارید. سپس ساعد دست را به داخل حرکت دهید.  می توانید با هر دو بازو و یا با یکی از بازوها به طور تناوبی این کار را تکرار کنید.

۲- شنا دست جمع روی زانو

17 ورزش برای چربی سوزی بازو

فرق این حرکت با تمرین بعدی در اثربخشی بیشتر آن است. با قرار گرفتن زانوها روی زمین، عمده تمرکز شما بر عضلات بازو و بالاتنه قرار می گیرد.

۳- شنا دست جمع پشت بازو

17 ورزش برای چربی سوزی بازو

به این حرکت شنا الماسی دست جمع نیز می گویند. زیرا نحوه قرارگیری دستها به شکل الماس است. در این حرکت چربی سوز انگشتان دست به هم تماس دارند. تمرکز اصلی این تمرین بر چربی سوزی پشت بازو ها است.

۴- حرکت دستها به جلو و عقب

17 ورزش برای چربی سوزی بازو

به حالت نیمه اسکوات روی زمین قرار بگیرید. خود را کمی به سمت جلو خم کنید. دستها را در دو طرف گوشها رو به جلو صاف نگه دارید. سپس بلافاصله به عقب خم کنید. مراحل را در هر ست، ۵ الی ۱۰ بار تکرار کنید.

۵- دیپ پشت بازو روی زمین

17 ورزش برای چربی سوزی بازو

به این حرکت table top نیز می گویند. انواع دیپ پشت بازو را می توانید با استفاده از وزن بدن، صندلی، نیمکت، دو نیکت، با صفحه و … انجام دهید.

۶- دیپ پشت بازو با صندلی

17 ورزش برای چربی سوزی بازو

حرکت دیپ بازو برای آب کردن چربی و سفت شدن بازوها تمرینی بسیار مفید است. می توانید آن را به کمک صندلی یا نیمکت اجرا کنید.

۷- شنا سوئدی با دیوار

17 ورزش برای چربی سوزی بازو

با کمی فاصله از دیوار، مقابل آن بایستید. کف دستها را روی دیوار و کنار یکدیگر قرار دهید. بدن خود را به جلو مایل کنید. در همین حال آرنج های خود را خم کنید.

ورزش برای چربی سوزی بازو با وسیله و دستگاه ورزشی

۱- سیم کش پشت بازو

17 ورزش برای چربی سوزی بازو

برای از بین بردن چربی بازو ها این حرکت سیم کش را با وزنه سبک اجرا کنید.

۲- چربی سوزی بازو با بتل روپ

17 ورزش برای چربی سوزی بازو

ورزش با بتل روپ یکی از بهترین تمرینات برای لاغری بازوها و سفت کردن آنهاست.

تمرین با بتل روپ ( battle rope) باعث افزایش ضربان قلب میشود. چربی دور بازوها را میسوزاند. قدرت تحمل و استقامت بدن را بالا می برد. علاوه بر آب کردن چربی های بازو باعث تقویت عضلات شکم و سرشانه ها نیز میشود.

۳- دمبل پشت بازو

17 ورزش برای چربی سوزی بازو

یکی از رایج ترین تمرینات ورزشی برای چربی سوزی پشت بازو ها است. توجه داشته باشید دستها را در پشت سر خود بیش از حد پایین نبرید. (تا جایی که کشش را در عضلات پشت بازو احساس کنید).

۴- پرس سرشانه با کش

این حرکت علاوه بر سرشانه ها باعث چربی سوزی بازو ها ، چربی های پشت و زیربغل نیز میشود. این حرکت چربی سوز با کش لوله ای یا کش cx به راحتی اجرا میشود.

17 ورزش برای چربی سوزی بازو

۵- تمرین V با دمبل

17 ورزش برای چربی سوزی بازو

این حرکت را با استفاده از دو دمبل سبک انجام دهید. دمبل ها را به شکل عدد هفت یا وی انگلیسی به طرفین خود برانید. سپس برگردانید به سمت ران ها و مراحل را تکرار کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا