بهترین و سریعترین روش های لاغری؛ 14 روش برای کاهش چربی های بدن

چه هدفتان سلامتی بدن باشد و چه لاغری، آب کردن چربی ها می تواند واقعا چالش برانگیز باشد. علاوه بر رژیم و فعالیت های ورزشی، عوامل بسیار دیگری می تواند بر روی وزن و چربی سوزی تاثیر گذار باشد. خوشبختانه روش های ساده زیادی وجود دارد که باعث سریع و راحت آب کردن چربی ها می شود. در این جا به ۱۴ تا از بهترین و سریعترین روش های لاغری اشاره می کنیم.

۱- با تمرین های قدرتی شروع کنید

این گونه تمارین به انقباض ماهیچه ها در مقابل فشار نیاز دارد. بدین ترتیب توده عضلانی ساخته و قدرت را افزایش می دهد.

تمرین های قدرتی به طور عمده شامل وزنه زدن و تولید ماهیچه در دراز مدت می شود.
نکته مهم: در اینجا هدف، لاغری است. در نتیجه در ابتدا وزنه ها را سبک و با تکرار بالا انجام دهید.

از نظر علمی ثابت شده که این حرکت چندین مزیت برای سلامتی بدن به همراه دارد. به خصوص وقتی صحبت از چربی سوزی می شود.

در یک بررسی بر روی ۷۸ نفر که دارای سندروم متابولیک ( خوشه ای از اختلالات بیوشیمیایی و فیزیولوژیکی مرتبط با بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع ۲ ) .بودند، تمرین های قدرتی باعث کاهش چربی های اطراف شکم شد.

در تحقیقی دیگر که طی ۱۲ هفته انجام شد، به این نتیجه رسیدند که تمرین های قدرتی به همراه حرکات ایروبیک در مقایسه با زمانی که فقط از تمرین های ایروبیک استفاده می شود، به طرز موثرتری چربی های دور شکم را از بین می برند.

بهترین و سریعترین روش های لاغری_ 14 روش برای آب کردن چربی های بدن

تمرین های قدرتی عامل حفظ چربی سوزی نیز می باشند. زیرا در این صورت میزان کالری ای که بدن در حال استراحت می سوزاند، را افزایش می دهند.

بر پایه مطالعات یک نشریه، ۱۰ هفته تمرین های قدرتی می تواند تا ۷% چربی سوزی در حین استراحت را افزایش دهد. و وزن چربی را تا تقریبا ۲ کیلوگرم کاهش دهد.

انجام تمرین های قدرتی مانند TRX. وزنه زدن و یا استفاده از سایر دستگاه های باشگاه ورزشی چند نمونه از این گونه حرکات می باشند.

نکته مهم: تمرین های قدرتی لزوما به معنای استفاده از وزنه های سنگین نیست. بلکه شدت و سرعت انجام این تمرینات مهمترین عامل افزایش ضربان قلب و افزایش سوخت و ساز بدن میباشد. در نتیجه از بین بردن چربی های بدن با سرعت بالاتری صورت می گیرد.

خلاصه:

تحقیقات نشان داده است تمرین های قدرتی باعث افزایش مصرف انرژی به هنگام استراحت می شود. در نتیجه باعث کاهش چربی های شکم می شود. به خصوص اگر با تمرین های ایروبیک ترکیب شوند.

۲- از یک رژیم غذایی با درصد پروتئین بالا استفاده کنید

استفاده از رژیم غذایی سرشار از پروتئین در برنامه غذایی، روش موثری برای کاهش اشتها و افزایش چربی سوزی است. در واقع نتیجه مطالعات نشان داده است غذاهای با کیفیت پروتئینی بالا باعث کاهش تولید چربی های دور شکم می شود.

یک تحقیق نشان داده است که رژیم غنی شده از پروتئین باعث حفظ ماهیچه ها و سوخت و ساز بدن در حین کاهش وزن می شود. همچنین این رژیم باعث افزایش حس سیری، کاهش اشتها و تمایل کمتر بدن برای دریافت کالری می شود.

سعی کنید هر روزه چند نمونه از این غذاها را جهت افزایش چربی سوزی در رژیم غذایی خود را بگنجانید.
چند نمونه از این غذاها شامل : گوشت، غذاهای دریایی، تخم مرغ، غلات و لبنیات می باشد.

 

خلاصه:

خوردن پروتئین بیشتر می تواند خطر ابتلا به چربی دور شکم را کاهش دهد. همچنین افزایش پروتئین موجب کاهش اشتها شده سطح کالری مورد نیاز را پایین می آورد. همچنین موجب حفظ عضلات بدن می شود.

۳- مدت زمان خواب خود را افزایش دهید

شبها زودتر به رختخواب بروید. یا هنگام صبح ساعت خود را کمی دیرتر کوک کنید. این کار به افزایش چربی سوزی و جلوگیری از اضافه وزن کمک می کند. نتیجه بررسی ها نشان داده اند بین داشتن خواب کافی و کاهش وزن رابطه مستقیمی وجود دارد.

آزمایشی که بر روی ۶۸۱۸۳ زن و در مدت ۱۶ سال صورت گرفت، نشان داده است افرادی که ۵ ساعت در شبانه روز یا کمتر می خوابند بیشتر در معرض افزایش وزن هستند تا زنانی که بیش از ۷ ساعت در شبانه روز می خوابند.

تحقیقی دیگر بر روی ۲۴۵ زن در یک پروسه ۶ ماهه نشان داد خواب خوب و خوابیدن حداقل ۷ ساعت در شبانه روز، احتمال کاهش وزن را تا ۳۳ % افزایش می دهد.

تحقیقات دیگر در این زمینه نشان می دهد کمبود خواب می تواند باعث ایجاد تغییراتی در عملکرد هورمون های گرسنگی، تمایل به افزایش اشتها و بالاتر رفتن خطر ابتلا به چاقی شود.

هر چند میزان خواب برای همه افراد یکسان نیست، تحقیقات نشان داده است هر گاه صحبت از کاهش وزن به میان می آید، مهمترین عامل وابسته به آن، داشتن حداقل ۷ ساعت خواب در شبانه روز است.

یک برنامه منظم برای خوابیدن داشته باشید. میزان کافئین دریافتی خود را محدود کنید. و استفاده از وسایل الکترونیکی را قبل از خوابیدن کاهش دهید تا بتوانید خواب سالمی داشته باشید.

خلاصه:

داشتن خواب کافی می تواند به کاهش اشتها و گرسنگی کمک کرده، به کاهش وزن بیانجامد.

۴- به رژیم غذایی خود سرکه اضافه کنید

سرکه باعث افزایش سلامتی بدن شده تاثیرات مطلوبی بر روی قلب می گذارد. همچنین سطح قند خون را  تنظیم می کند و  باعث بالا بردن سوخت و ساز بدن شود.

بر پایه تحقیقات انجام شده مصرف روزانه ۱ الی ۲ قاشق سوپ خوری ( ۱۵ الی ۳۰ میلی لیتر) سرکه به مدت ۱۲ هفته می تواند باعث کاهش وزن در ناحیه شکم و اطراف کمر شود.

همچنین مصرف سرکه باعث احساس سیری شده و اشتها را کاهش می دهد.

طبق آزمایش انجام گرفته بر روی ۱۱ نفر مشخص شد افزودن سرکه به رژیم غذایی، کالری دریافتی روزانه را تا میزان ۲۷۵ کالری کاهش می دهد.

به روش های مختلف می توان از سرکه در برنامه غذایی خود استفاده کرد. به عنوان مثال برخی افراد سرکه سیب را با آب مخلوط کرده به عنوان نوشیدنی با وعده های غذایی روزانه شان مصرف می کنند. استفاده از سرکه سیب یکی از سریع ترین روشهای لاغری اثبات شده است.

همچنین می توانید سرکه را به عنوان چاشنی یا سس به غذا و سالاد اضافه کنید.

خلاصه:

سرکه می تواند باعث احساس سیری و کم شدن تمایل بدن برای دریافت کالری شود. در نتیجه باعث کاهش چربی بدن می شود.

۵- از چربی های سالم استفاده کنید

مصرف چربی های سالم در طی روز می تواند از افزایش وزن جلوگیری کند. و میزان گرسنگی را کاهش دهد.

این نوع چربی ها زمان بیشتری را به هضم اختصاص می دهد. و به دیرتر خالی شدن معده کمک می کنند. در نتیجه باعث کاهش اشتها و گرسنگی می شود.

نتیجه یک پژوهش نشان می دهد رژیم غذایی حاوی چربی های سالم مانند روغن زیتون و مغزدانه ها در مقایسه با رژیم غذایی کم چرب، کمتر منجر به چاقی می شود.

تحقیقی دیگر در این زمینه نشان می دهد اگر در رژیم غذایی فردی که در حال کاهش وزن است روزانه دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل گنجانده شود در مقایسه با فردی که از روغن سویا استفاده کرده است، وزن بیشتری کم خواهد کرد.

بهترین و سریعترین روشهای لاغری؛ 14 روش برای آب کردن چربی های بدن

روغن زیتون، روغن نارگیل، آووکادو، مغزدانه ها تنها چند مثال از چربی های سالمی هستند که می توانند اثرات مفیدی بر چربی سوزی داشته باشند.

به جای استفاده از چربی های ناسالم، سعی کنید از این نوع چربی ها استفاده کنید.

خلاصه:

چربی ها در بدن بسیار کند هضم می شوند، بنابراین باعث کاهش اشتها می شوند. مصرف بیشتر این نوع چربی ها ( چربی های سالم ) مساوی است با کاهش چربی های دور شکم و در نتیجه کاهش وزن.

۶- از نوشیدنی های سالم استفاده کنید

نوشیدنی های طبیعی را جایگزین نوشیدنی های مصنوعی کنید. (که حاوی شیرین کننده مصنوعی هستند).

به عنوان مثال لیموناد ها و نوشابه های  گازدار و آبمیوه های مصنوعی حاوی کالری بسیار زیاد اما مواد مغذی بسیار کمی هستند.

مشروبات ناسالم علاوه بر داشتن کالری بالا، باعث ایجاد ضربان نامنظم قلب و تحریک سیستم عصبی شده و باعث افزایش اشتها و پرخوری می شود.

بهترین و سریعترین روشهای لاغری؛ 14 روش برای آب کردن چربی های بدن

محدودیت در استفاده از این نوع نوشیدنی ها باعث کاهش میزان کالری دریافتی شده حجم چربی های دور شکم را تا حد زیادی کاهش می دهد.

به جای آنها از نوشیدنی هایی که میزان کالری شان تقریبا صفر است مانند آب استفاده کنید.

یک تحقیق ۱۲ روزه نشان داد افرادی که هر روز و به مدت ۱۲ روز متوالی قبل از هر وعده غذایی ۱ لیوان آب می نوشند، در مقایسه با افرادی که این کار را انجام نمی دادند، در این مدت ۲ کیلوگرم وزن کم کردند.

از چای سبز می توان به عنوان گزینه ای دیگر استفاده کرد. حاوی کافئین و سرشار از آنتی اکسیدان بوده که هر دو به افزایش چربی سوزی و سوخت و ساز بدن کمک می کنند.

تحقیق دیگری بر روی ۱۲ نفر میانسال نشان داد عصاره چای سبز چربی سوزی را تا ۱۲% در مقایسه با سایر نوشیدنی ها افزایش می دهد.

خلاصه:

نوشیدنی های حاوی الکل و گاز، چربی های دور شکم را افزایش می دهند. چای سبز و آب جایگزین مناسبی بوده باعث افزایش چربی سوزی در اطراف شکم می شود.

۷- فیبر بیشتر مصرف کنید

چربی های حل شدنی ( مانند مغزدانه ها، جو دوسر، حبوبات، ….) با جذب آب در بدن روند هضم را به تاخیر انداخته به دیرتر گرسنه شدن کمک می کنند.   

طبق تحقیقات انجام شده، افزایش فیبر در وعده های غذایی می تواند از افزایش وزن و انباشتگی چربی جلوگیری کند.

در یک آزمایش که بر روی ۱۱۱۴ نفر از افراد بالغ صورت گرفت، نشان داد به ازای دریافت روزانه هر ۱۰ گرم فیبر حل شدنی، این افراد ۷/۳ %  از چربی هایشان طی یک دوره ۵ ساله از بین رفت. ( بدون اینکه رژیم بگیرند یا ورزش کنند).  

بهترین و سریعترین روشهای لاغری؛ 14 روش برای آب کردن چربی های بدنبهترین و سریعترین روشهای لاغری؛ 14 روش برای آب کردن چربی های بدن

پژوهشی دیگر نشان داد دریافت این نوع از فیبرها، باعث می شود احساس سیری به فرد دست دهد. در واقع دریافت هر ۱۴ گرم فیبر در روز، باعث ۱۰% افت کالری می شود.

تنها با استفاده از این نوع فیبرها، در عرض ۴ ماه، ۲ کیلوگرم وزن کم خواهید کرد.

میوه و سبزی جات، حبوبات، غلات و مغزدانه ها چند نمونه از غذاهای سرشار از فیبر بوده که می توانند باعث چربی سوزی و کاهش وزن شوند.

خلاصه:

مصرف فیبر بیشتر باعث چربی سوزی، کاهش کالری دریافتی و کاهش وزن بیشتری می شود.

۸- کربوهیدراتهای تصفیه شده را از برنامه غذایی خود حذف کنید

یکی از موثرترین و سریعترین روشهای لاغری، کاهش مصرف کربوهیدراتهایی مانند برنج سفید، نان سفید، پاستای سفید، شکر سفید، آب میوه، نوشابه گازدار،… است که منجر به کاهش چربی های اضافی بدن می شود.

حین فرآوری و تصفیه شدن، سبوس و پوسته اصلی از آنها جدا شده و باعث می شود فیبر و مواد مغذی آن کاهش یابد.

کربوهیدراتهای تصفیه شده، شاخص گلیسمیک ( معیاری است برای اندازه گیری سرعت بالا رفتن سطح گلوکز یا همان قند خون پس از خوردن غذا ) بالاتری دارند. و باعث افت و خیز در میزان قند خون میشوند. در نتیجه باعث افزایش گرسنگی می شوند.

نتیجه مطالعات نشان می دهند که رژیم غذایی حاوی کربوهیدراتهای تصفیه شده می تواند باعث افزایش چربی شکم شود و بالعکس. رژیم غذایی شامل غلات کامل باعث کاهش وزن و سایز دور کمر می شود.

بهترین و سریعترین روشهای لاغری؛ 14 روش برای آب کردن چربی های بدن

همچنین تحقیقی که بر روی ۲۸۳۴ نفر انجام شد نشان داد. احتمال بیماری در افرادی که از غلات تصفیه شده بیشتری استفاده می کنند نیز بیشتر است.

برای گرفتن بهترین نتیجه، میزان دریافت کربوهیدراتهای تصفیه شده خود را که شامل غذاهای فرآوری شده، پاستا، شیرینی، نان سفید و غلات آماده صبحانه است، کاهش دهید. آنها را با غلات کامل مانند گندم با پوست، کینوا (quinoa) و جو جایگزین کنید.

خلاصه:

کربوهیدراتهای تصفیه شده دارای فیبر و ارزش غذایی کمی هستند. باعث افت و خیز در میزان قند خون شده باعث ایجاد گرسنگی می شوند. در نتیجه چربی دور شکم افزایش می یابد.

۹- حرکات هوازی خود را افزایش دهید

کاردیو، که به آن ایروبیک نیز گفته می شود، یکی از رایج ترین نوع تمرینات ورزشی است. و به هر نوع فعالیتی که شامل تمرین بر روی قلب و شش ها باشد، گفته می شود. افزودن تمرینات کاردیو در برنامه ورزشی خود، یکی دیگر از سریعترین روش ها برای آب کردن چربی ها است.

بهترین زمان پیشنهادی در تحقیقات انجام شده، بین ۲ ساعت ونیم تا ۵ ساعت کاردیو در هفته یا تقریبا ۲۰ تا ۴۰ دقیقه در هر روز می باشد.

دویدن، قدم زدن، دوچرخه سواری و شنا، چند نمونه از تمرینات کاردیو هستند. و می توانند باعث از بین بردن چربی و کاهش وزن شوند.

خلاصه:

تحقیقات نشان می دهند روزانه هر چه قدر تمرینات ایروبیک بیشتری انجام شود، ماهیچه ها بیشتر تقویت شده و چربی های بیشتری در اطراف شکم و کمر از بین می روند.

۱۰- قهوه بنوشید

کافئین جزء ترکیبات اصلی هر مکمل چربی سوز است.

کافئین موجود در قهوه مانند یک محرک اصلی سیستم عصبی مرکزی عمل می کند. متابولیسم بدن را افزایش می دهد. و باعث شکسته شدن اسیدهای چرب بیشتری می شود. مطالعات نشان می دهد مصرف کافئین می تواند انرژی و سوخت و ساز بدن را ۳ تا ۱۱ درصد افزایش دهد.

نتیجه تحقیقی بر روی ۵۸ هزار نفر نشان داد مصرف کافئین در یک دوره ۱۲ ساله باعث کاهش وزن می شود. پژوهشی دیگر نشان داد مصرف کافئین توانست احتمال لاغر ماندن را بر روی این ۲۶۲۳ نفر افزایش دهد.

جهت افزایش مزایای دریافت کافئین، از مصرف شکر و کرم در قهوه خودداری کنید. و به جای آنها از شیر استفاده کنید تا از انباشته شدن کالری اضافی جلوگیری شود.

خلاصه:

قهوه حاوی کافئین است که می تواند باعث شکسته شدن چربی ها شده و سوخت و ساز بدن را افزایش دهد. مطالعات نشان داده است مصرف کافئین بیشتر، منجر به کاهش وزن بیشتری نیز می شود.

۱۱- تمرینات اینتروال با شدت بالا انجام دهید

اینتروال با شدت بالا یا HIIT نوعی از تمرینات است که با شدت و سرعت بالا و با فاصله زمانی کوتاه برای استراحت، ضربان قلب را بالا می برد. پژوهش ها نشان داده است که HIIT به طور بسیار موثر می تواند چربی سوزی را بالا برده به کاهش وزن بیانجامد.

نتیجه یک بررسی نشان داده است که مردان جوان به هنگام انجام تمرینات HIIT به مدت ۲۰ دقیقه و سه روز در هفته، به طور میانگین ۲ کیلوگرم چربی می سوزانند. (در مدت ۱۲ هفته)، بدون اینکه در رژیم غذایی خود تغییری ایجاد کنند.
آنها همچنین ۱۷  درصد از چربی های دور شکم خود را از دست دادند.

بهترین و سریعترین روشهای لاغری؛ 14 روش برای آب کردن چربی های بدن

HIIT در مقایسه با دیگر تمرینات کاردیو، به شما کمک مبکند کالری بیشتری را در مدت زمان کوتاه تری، بسوزانید.

بر پایه نتایج یک بررسی، انجام تمرین های HIIT به افراد کمک می کند تا نسبت به سایر ورزش ها مانند دوچرخه سواری یا دویدن، در بازه زمانی یکسان، تا ۳۰ درصد بیشتر، کالری سوزانده شود.  برای داشتن یک شروع آسان در HIIT ، هر ۳۰ ثانیه به طور تناوبی جای دویدن و دوچرخه سواری و راه رفتن را با هم عوض کنید.

همچنین می توانید جای تمریناتی چون پلانک، شنا سوئدی و اسکوات را پس از یک استراحت کوتاه با یکدیگر عوض کنید.

خلاصه:

  HIIT در مقایسه با سایر تمرینات ورزشی، می تواند در مدت زمان کوتاه تری منجر به افزایش چربی سوزی و سوزاندن کالری بیشتری گردد.

۱۲- پروبیوتیک مصرف کنید

پروبیوتیک ها نوعی باکتری مفید در دستگاه گوارشی شما هستند که باعث بهبود سلامتی در بدن می شوند. در حقیقت باکتری های موجود در روده، از سیستم ایمنی بدن گرفته تا سلامت ذهن، نقش مهمی را در بدن ایفا می کنند.

نتایج ۱۵ بررسی در این زمینه نشان داده است افرادی که پروبیوتیک مصرف کرده بودند، در مقایسه با افرادی که از دارو استفاده می کردند کاهش چشمگیری در وزن و سایز خود مشاهده کردند. همچنین مصرف مکمل های پروبیوتیک می تواند از افزایش وزن و چربی بیشتر در افراد چاق، جلوگیری کند.

نتیجه تحقیقی دیگر بر روی ۲۸ نفر نشان داد خوردن ماست حاوی نوعی از باکتری های مفید است که تا ۴ درصد به کاهش چربی ها در بدن کمک می کند. استفاده از مکمل ها روشی سریع برای دریافت پروبیوتیک های روزانه است.

ماست، تمپه (از فراورده های سنتی سویا)، قارچ کامبوجا، کیمچی (ترشی کره ای)، کفیر (شیر تخمیر شده)، ناتو (سویای تخمیر شده) و کلم ترش منابع خوبی از پروبیوتیک هستند که می توانید از آنها در رژیم غذایی تان استفاده کنید.

خلاصه:

مصرف مکمل های پروبیوتیک و یا غذاهای شامل پروبیوتیک می تواند منجر به کاهش چربی های بدن و در نتیجه کاهش وزن شود.

۱۳- میزان آهن بدن خود را افزایش دهید

آهن ماده معدنی مهمی است که نقشی حیاتی در بدن دارد. کمبود آهن نیز مانند سایر مواد چون ید می تواند بر روی غده تیروئید تاثیر بگذارد. این غده کوچک در گردن باعث آزادسازی هورمون هایی می شود که متابولیسم بدن را تنظیم می کند. نشانه پرکاری تیروئید یا کاهش توانایی تیروئید شامل ضعف، خستگی، کم آوردن نفس و افزایش وزن است.

درمان کمبود آهن می تواند به سوخت و ساز بدن اجازه کارکرد موثر داده و با خستگی مقابله کند. در نتیجه به افزایش فعالیت بدن کمک می کند.

نتیجه یک تحقیق بر روی ۲۱ زن نشان داد هنگامی که کمبود آهن در آنها جبران شد وزن، دور کمر و سایزشان شروع به کم شدن کرد. متاسفانه، اکثر افراد در رژیم غذاییشان دچار کمبود آهن هستند. خانم ها، نوزادان، کودکان و گیاهخواران بیشتر در معرض خطر کمبود آهن هستند.

اطمینان حاصل کنید که از غذاهای سرشار از آهن در رژیم غذایی خود استفاده کنید تا بتوانید سطح انرژی و سوخت و ساز بدن خود را به درستی تنظیم کنید. آهن در غذاهایی چون گوشت، مرغ، غذاهای دریایی، غلات کامل و حبوبات، سبزیجات پهن برگ، میوه های خشک شده و حبوبات یافت می شود.

خلاصه:

کمبود آهن که ممکن است به دلیل عدم کارکرد صحیح غده تیروئید باشد، می تواند شامل علائمی چون خستگی و تنگی نفس باشد. نتیجه تحقیقات نشان داده است جبران کمبود آهن در بدن می تواند منجر به کاهش وزن شود.

۱۴- روزه را به صورت متناوب امتحان کنید

روزه تناوبی نوعی رژیم است که شامل سیکل روزه و غذا خوردن است. تحقیقات نشان داده است روزه تناوبی می تواند به کاهش چربی و وزن بدن کمک کند.

بررسی ها بر روی اثرات روزه تناوبی نشان داد که در بازه بین ۳ تا ۱۲ روزه، وزن بدن تا ۷ درصد و چربی ها تا ۵ کیلو و نیم کاهش یافته اند.
همچنین روزه تا ۱۶ ساعت در روز بعلاوه تمرین های ورزشی باعث کاهش حجم چربی ها و ماندگاری حجم ماهیچه ها می شود.
انواع مختلفی از روزه تناوبی وجود دارد. به عنوان مثال می توان تنها چند روز از هفته غذا خورد و سایر روزها را تا ساعتی معین از خوردن غذا پرهیز کرد.

انواع روزه های تناوبی

 رژیم غذایی بخور ایست بخور ؛ دو روز در هفته به طور کامل چیزی نمی خورید. سایر روزها غذا میخورید.

رژیم غذایی جنگجو ؛ رژیمی است که در طول روز اصلا غذا نمی خورید و یا غذای بسیار کمی میخورید. اما شب هنگام برای خود ضیافت شامی برپا می کنید.

رژیم ۸/۱۶ ؛ ۸ ساعت در روز غذا میخورید و ۱۶ ساعت چیزی نمی خورید. 

رژیم ۵:۲ ؛ تنها ۲ روز در هفته ۵۰۰ کالری غذا می خورید. ۵ روز دیگر معمولی غذا می خورید.

خلاصه:

روزه یکی از بهترین و سریعترین روشهای لاغری است. بخصوص اگر  با تمرینات ورزشی همراه باشد.

جمع بندی

گزینه های زیادی وجود دارد که می تواند به از بین بردن چربی های اضافی و بهبود سلامتی بیانجامد.

مواد غذایی دارای ارزش غذایی بالا، رژیم غذایی مناسب و یک سبک زندگی سالم همراه با تحرک، میتواند به سریعتر شدن روند لاغری کمک کند.

منبع: healthline.com

مطالب مرتبط

تجربیات لاغری خانمها؛ افرادی که بالای 45 کیلو وزن کم کردند

تجربیات لاغری خانمها

افرادی که بالای ۴۵ کیلو وزن کم کردند

11 اشتباهی که مبتدی ها در اولین ماه برنامه کاهش وزن انجام می دهند.

۱۱ اشتباه خانمها هنگام کاهش وزن

اشتباهات اولین روزهای برنامه کاهش وزن

چگونه سریع وزن کم کنیم؟ 3 روش ثابت شده علمی

چگونه سریع لاغر شویم؟

۳ روش علمی لاغری مخصوص بانوان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا