تجربیات خانم ها برای ورزش صبح زود ؛ چگونه صبح زود بیدار شویم؟

تجربیات خانم ها برای ورزش صبح زود

حتی قبل از اینکه به بیدار شدن فکر کنید، آنها بیدار شده اند و تمرینات خود را تمام کرده اند. از خانم های ورزشکاری میگوییم که برای ورزش صبح زود از خواب شیرین صبحگاهی میگذرند. اما در ازای آن بدنی سالم و تناسب اندام دارند.

ورزش در صبح زود یک چیز است اما اینکه چگونه هر روز ۵ صبح بیدار شویم موضوع دیگری است. – اگر نمی خواهید برنامه برای صبح زود بیدار شدن داشته باشید، حتی به آن فکر هم نکنید. نکته مهم: تنها افراد خاصی هستند که میپرسند: ” چطور صبح زود برای ورزش بیدار شویم ؟”

اگر خانمی هستید که شب ها ورزش و عرق می کنید، شاید اکنون زمان آن باشد که به سمت ورزش صبحگاهی بروید. لازم نیست حتما ورزش قبل از طلوع خورشید انجام شود، اما در نظر داشته باشید که تا ساعت ۷ ورزش تان را به پایان رسانده باشید.

تجربیات ورزشی خانم ها برای ورزش صبح زود

مطمئن نیستید چگونه شروع کنید؟ در زیر، تجربیات ورزشی خانم هایی که از ورزش صبح برای کاهش وزن و افزایش قدرت بدن استفاده میکنند، آورده شده است. آنها تقریباً هر روز ساعت ۵ صبح از خواب بیدار می‌شوند.

این نکات را بررسی کنید. اگر فکر می کنید می تواند کمک کند تا برای ورزش صبح زود انگیزه کافی داشته باشید، آنها را عملا به کار برید و برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

گوشی یا ساعت زنگ دار خود را دور از تخت خواب خود بگذارید.

پس از فارغ التحصیلی از کالج، متوجه شدم که هیچ انگیزه یا انرژی – برای باشگاه رفتن یا دویدن بعد از تعطیلی کارم – ندارم. پس شروع به بررسی کردم تا ببینم چطور میتونم این مشکل را حل کنم. حدود یک ماه طول کشید تا خودم را با شرایط مورد نظرم وفق دهم و موفق شوم.

اما مهمترین تجربه برای ورزش صبح زود که من دارم اینه : گوشی خود را دور از دسترس قرار دهید. من تلفنم را در دستشویی داخل اتاقم میگذاشتم. بنابراین وقتی آلارم آن به صدا در می‌آمد، مجبور میشدم از خواب بیدار شوم و از تخت بیام بیرون تا آن را خاموش کنم. تا به امروز هم این کار را میکنم. می‌توانم بگویم ۹۵ درصد مواقع برای من جواب میدهد. و اما ۵ درصد دیگر چطور؟ خیلی راحت به رختخوابم برمیگردم. زیرا صادقانه بگویم گاهی اوقات این اتفاق نمی افتد.

 وقتی بیرون سر کارم هستم و می‌دانم صبح زود ورزش خود را انجام داده ام، قهوه خود را خورده ام و سگم را برای پیاده‌روی برده‌ام، احساس خیلی خوبی دارم. پس می‌توانم با خیال راحت از بقیه روز برای تمرکز بر هر چیز دیگری در زندگی‌ام استفاده کنم.

هیچ چیز نمی تواند بین من و تمریناتم فاصله بیندازد.

من صبح ها ورزش می کنم چون هیچ چیز برای ورزش صبح زود – در ساعت ۴ یا ۵ – مانع شما نیست به جز خودتان. نه خانواده، نه بچه ها، نه همسر، نه کار خانه و نه کار بیرون. چند هفته اول خسته بودم، اما این کار را کردم. بعد از چند هفته، توانستم بهتر و زودتر بیدار شوم. این به من کمک کرد جدیت و انضباط بیشتری داشته باشم. این نظم به بقیه زندگی من نیز منتقل شده است.

 توصیه من : یک برنامه برای صبح زود بیدار شدن داشته باشید و مصم به اجرای آن باشید. شرکت در کلاس های گروهی ورزشی در صبح زود، پیدا کردن یک دوست پایه برای ورزش صبحگاهی، نوشتن اهداف، آماده کردن وسایل خود از شب قبل، و نوشیدن آب اول صبح، به شما کمک میکند. هیچ احساسی بهتر از این نیست که تمرین خود را تا ساعت ۶ یا ۷ صبح انجام داده باشید – قبل از اینکه مردم حتی از رختخواب خود خارج شوند.

به خودم یادآوری میکنم این تنها فرصت من برای ورزش کردن است.

پنج روز در هفته، برای ورزش در صبح زود – تمرینات کراس فیت برای لاغری – آماده هستم. در بیمارستان کار می کنم. بنابراین ساعات کاری من واقعا غیرقابل پیش بینی است. اگر نخواهم صبح زود ورزش کنم، به احتمال زیاد تا پایان روز دیگر فرصتی برای ورزش ندارم.

 ورزش در صبح برای کاهش وزن یکی از اهداف صبح زود بیدار شدن من هم بود. هر چند سخت اما متوجه شدم که به خاطر ورزش صبح زود ، تا پایان شب احساس بهتری دارم. پس آن را بارها و بارها و بارها انجام دادم. توصیه من این است که به بدن خود زمان بدهید تا خود را با بلند شدن و ورزش صبح زود تطبیق دهد. ممکن است در ابتدا سخت باشد، اما به آن پایبند باشید و از انجام آن خوشحال خواهید شد. اوه و در ضمن شبها زود بخوابید!

قانون سه دو یک برای ورزش صبح زود

به‌عنوان یک مادر پرمشغله و صاحب کسب‌وکار، گاهی اوقات تنها راه ممکن برای من این است که: صبح ها قبل از بیدار شدن پسرم ورزش کنم. هر چند همیشه نمیتوانم صبح زود بیدار شوم و ورزش کنم. زیرا روزهایی وجود دارد که من قطعاً بارها و بارها زنگ ساعت را خاموش میکنم و شانسم را از دست می دهم.

برای بیدار شدن صبح زود، از قانون سه، دو، یک استفاده می کنم. وقتی زنگ ساعتم را می شنوم از شمارش معکوس استفاده می کنم. با جدیت از ۳ تا ۱ میشمارم و بلند می شوم.

مهمترین توصیه من این است: تمرینی را انتخاب کنید که واقعاً دوست دارید. وقتی از ورزش لذت می برید و هدف دارید، بلند شدن خیلی راحت تر است. چه ۱۰ دقیقه انجام تمرینات HIIT برای چربی سوزی باشد، چه یوگا یا فقط یک پیاده روی ساده. حرکت دادن بدنم باعث می‌شود در طول روز بتوانم متمرکزتر و قدرتمندتر عمل کنم.

قهوه ساز را با تایمر در اتاق خوابم می گذارم

راستش را بخواهید، وقتی برای اولین بار شروع کردم به زود بیدار شدن، برای دو هفته کامل یک کابوس بود. کلید موفقیت من آمادگی است. من مطمئن می شوم که لباس های ورزشی ام از قبل آماده شده اند. خوردنی های مورد نیاز برای ورزش را در یخچال آماده میگذارم. آب را کنار تختم میگذارم و قبل از خواب آب مینوشم. به این ترتیب به محض اینکه ساعت زنگ می زند از رختخواب بیرون می آیم و به دستشویی می روم.

من حتی تا آنجا پیش می روم که یک قهوه ساز با تایمر را در اتاق خوابم می گذارم. ممکن است برای دیگران عجیب به نظر برسد، اما قبل از طلوع خورشید، عطر آن در همه خانه می پیچد و وقتی با صدای آن بیدار میشوم انگیزه ای است تا از تخت بیرون بیایم.

بهترین وقت برای ورزش کردن صبح زود است. اگر تازه شروع کرده‌اید، سعی کنید از شب قبل برنامه‌ریزی کنید. در صورت امکان، از یک دوست دعوت کنید تا صبح با شما تمرین کند. زنگ ساعت را در اتاق خوابتان قرار دهید، و به محض بیدار شدن از خواب چند آهنگ را به صدا درآورید تا شما را به حرکت وادار کند.

صبح زود بلند می شوم در غیر این صورت بقیه روز نمیتوانم بدنم را حرکت دهم.

من صبح زود بلند می شوم زیرا سلامتی من به آن وابسته است. من دچار التهاب مفاصل، لوپوس، فیبرومیالژیا و دو بیماری خودایمنی دیگر هستم. دو سال پیش آنقدر مریض شدم که بیشتر روزها نمی توانستم به تنهایی راه بروم و مجبور بودم از عصا یا واکر استفاده کنم. مدتی طول کشید تا بهبودی پیدا کنم و دوباره راه بروم و بعضی روزها هنوز برایم سخت است. من خیلی زود از خواب بیدار می شوم تا ورزش کنم، زیرا اگر این کار را نکنم، حرکت دادن بدنم در بقیه روز بسیار سخت میشود. بیرون آمدن از رختخواب وقتی خسته هستید و هوا سرد است کار سختی است. اما من به خودم می‌گویم «حالا یا هرگز» و مثل جمله تاکیدی آن را تکرار می‌کنم. برای من، این یک حقیقت است: اگر آن را به تعویق بیندازم، بعداً هرگز احساس خوبی نخواهم داشت.

هرگز به این که چقدر زود است فکر نمی کنم.

ورزش صبح زود برای من بدترین ایده ممکن به نظر می رسید. من نمی توانستم تصور کنم چرا کسی این کار را انجام میدهد – تا وقتی خودم آن را امتحان کردم. حدود پنج روز طول کشید تا عاشق این کار شدم. قبل از سرکار رفتن – چهار یا پنج روز در هفته – از ساعت ۵ صبح شروع به تمرین میکنم و هرگز به روزهای قبل از آن برنخواهم گشت.

اکنون، وقتی از تمرین صبحگاهی صرف نظر می کنم، احساس میکنم بقیه روز، بدنم را به زور با خودم این طرف و آن طرف می برم. بزرگترین توصیه من این است که فکر نکنید! هر چه زمان بیشتری برای فکر کردن به آن اختصاص دهید، احتمال اینکه به چرت زدن ادامه دهید و بخواهید «از فردا شروع کنید» بیشتر می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا