این روزها افراد بسیاری با معضل افزایش وزن روبه رو هستند. آنها بسیار تلاش می کنند که ماهی ۲ یا ۳ کیلو وزن کم کنند و لاغر شوند. ما در این مقاله تجربیات لاغری خانمهایی که با مشکل افزایش وزن دست و پنجه نرم می کردند و در نهایت وزن بسیاری کم کردند را گردآوری کرده ایم تا شما مخاطب عزیز بتوانید با استفاده از این تجربیات، از موثرترین و سریعترین روش لاغری که برای شما مناسب تر است استفاده کنید.

۱- Shanna Fichera

۳۱ ساله - میزان کاهش وزن : ۵۰ کیلو

تجربیات لاغری خانمها؛ افرادی که بالای 45 کیلو وزن کم کردند

۱- از کم شروع کنید

” با ۱۵ دقیقه دویدن در روز شروع کردم. سپس آن را به ۳۰ دقیقه رساندم و باز هم این میزان را افزایش دادم. و این یک پروسه کاملا تدریجی بود “.

۲- وقتی وزنتان تغییری نکرد ناامید نشوید

” یادم می آید بعد از آن همه تلاش وزنم کم نشد و اولش حسابی ناامید شده بودم. اما باید دوباره سعی و پافشاری کرد تا بالاخره نتیجه گرفت. نباید ناامید شد “.

۳- منطقی باشید و یکسری از عادات بد را از زندگی خود حذف کنید

” میخواهم برایتان از تجربه لاغری خودم بگویم: سابقا که وزنم زیاد بود، عادت داشتم هر روز سیب زمینی سرخ کرده می خوردم. بعلاوه در هر وعده غذایی مقدار زیادی از کربوهیدراتها را نیز اضافه می کردم. به عنوان مثال ساندویچ برای ناهار یا نان و ماکارونی برای شام. یک رژیم غذایی چرب و سنگین بعلاوه کربوهیدراتها که هیچ کمکی به کاهش وزن نخواهد کرد. برای اینکه لاغر شوم، رژیم غذایی ام را از ۳ وعده غذایی سنگین در روز به ۶ وعده غذایی کم حجم تغییر دادم. این ۶ وعده شامل گوشت کم چرب بدون نان به همراه سالاد و سبزیجات تازه و تنقلات بود “.

۲- Brianna Blank

۲۲ ساله - میزان کاهش وزن : ۶۸ کیلو

تجربیات لاغری خانمها؛ افرادی که بالای 45 کیلو وزن کم کردند

یک دسته از غذاهای سالم مورد علاقه خود را انتخاب کنید و همیشه از آن استفاده کنید.

” وقتی دانشجو بودم، یکی از بهترین غذاهای سالم دانشگاه که ساندویچ بوقلمون با نان جو و سس خردل بود را انتخاب میکردم. این غذا را اغلب اوقات موقع ناهار و شام میخوردم. آنقدر روی کم کردن وزنم تمرکز کرده بودم که اصلا متوجه تکراری بودن غذایم نمی شدم”.

Maria Gordon -3

۳۱ ساله - میزان کاهش وزن : ۴۷ کیلو

تجربیات لاغری خانمها؛ افرادی که بالای 45 کیلو وزن کم کردند

با یک تغییر کوچک شروع کنید

“اما تجربه لاغری من: به این نتیجه رسیدم که نوشیدنی هایی که مصرف می کنم شامل مقدار زیادی کالری و شکر است. بنابراین تصمیم گرفتم دیگر نوشیدنی های شیرین مصرف نکنم و فقط آب بنوشم. پس از یک هفته موفقیت آمیز تصمیم گرفتم یک قدم دیگر هم بردارم یعنی کربوهیدراتها را حذف کنم. اما اگر میخواستم برنج یا نان بخورم، برنج قهوه ای یا نان گندمی مصرف میکردم “.

غذاهای مورد علاقه خود را سالم تر درست کنید

” همیشه عاشق همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده بودم. بنابراین تصمیم گرفتم ورژن سالمتری از غذاهایی که دوست دارم را بخورم. مانند همبرگر بوقلمون با نان گندمی و سیب زمینی آب پز.”.

از قبل خود را برای خوردن غذاهای سنگین آماده کنید

” وقتی جایی برای شام دعوت میشوم، که احتمالا قرار است کالری زیادی به بدنم برسد، در طول روز غذاهای سبک تری می خورم. مانند آب میوه طبیعی برای صبحانه و سالاد برای ناهار”.

Alyssa Ann Heidemann -4

۳۴ ساله - میزان کاهش وزن : ۶۰ کیلو

تجربیات لاغری خانمها؛ افرادی که بالای 45 کیلو وزن کم کردند

جای هل و هوله را با وعده های سالمتر پر کنید

“قبلا عادت داشتم در طی روز چیپس، شکلات تخته ای و هله هوله های دیگر می خوردم. اما حالا به جای آنها ۶ وعده غذایی سالم مصرف می کنم. مانند نوشیدنی های پروتئینی شامل آبمیوه خانگی و تنقلات، پسته، ساقه کرفس، کره بادام زمینی کم چرب و پنیر پروتئین دار “.

سالادها را با دقت سفارش دهید

” اکنون بیشتر غذاهایم را در خانه درست می کنم. اما اگر لازم باشد زمانی به رستوران برویم سعی میکنم غذاهای سالمتری را انتخاب کنم. به عنوان مثال قبلا عادت داشتم در رستوران نان، گوشت، سیب زمینی سرخ کرده و نوشیدنی های شیرین میخوردم. اما حالا سالاد میوه و سبزیجات بدون نشاسته و با سس کم چرب را در منوی غذایی ام انتخاب می کنم “.

تجربیات لاغری ؛ خودتان غذا درست کنید

” من در خانه خودم غذا درست میکنم. غذاهایی مانند ماهی یا بوقلمون کبابی یا گریل شده با روغن زیتون .
لوبیا سبز، هویج، کرفس، پنیر کم چرب یا پروتئینی، پسته، زیتون، دوغ کم چرب، انگور، نارنگی.
با خوردن اینها، معمولا احساس گرسنگی نمی کنم”.

اگر با خوردن وعده های غذایی اصلی سیر نمی شوید، مقدار سبزیجات را دو برابر کنید

” اگر هنوز هم گرسنه باشم به میزان سبزیجات اضافه میکنم نه به مقدار غذاهای ناسالم”.

برای زمانی که تا دیروقت سر کار هستید بسته های تنقلات آماده کنید

” علت اصلی وزن زیاد من خوردن غذاهای آماده بیرون بود به خصوص زمانهایی که تا دیر وقت سر کار بودم. اما حالا از خانه برای خودم غذا و تنقلات می آورم. به این ترتیب تا زمانی که به خانه برسم دچار ضعف نمی شوم و بیشتر روی خودم کنترل دارم”.

" نه " به نوشیدنی های گازدار

” از مهمترین تجربیات لاغری من نه گفتن به نوشیدنی های مضر بود. قبلا عادت داشتم نوشیدنی های گاز دار و شیرین موجود در رستوران یا سوپرها را مصرف می کردم. اما حالا آن نوشیدنی های مضر را به طور کلی حذف کردم و به جای آنها تنها آب می نوشم”.

Sara Lugger -5

۳۹ ساله - میزان کاهش وزن : ۶۸ کیلو

تجربیات لاغری خانمها؛ افرادی که بالای 45 کیلو وزن کم کردند

در وقت استراحت ناهار قدم بزنید

“وقتی سر کار می روم از وقت استراحت ناهار استفاده میکنم، بیرون از شرکت به مدت ۳۰ دقیقه پیاده روی میکنم و یا روی تردمیل محل کارم راه می روم.”

تجربیات لاغری؛ همه جا تنقلات جاسازی کنید

” توی ماشین و کیفم همیشه مقداری تنقلات میگذارم. به این ترتیب هیچ وقت کاملا گرسنه نیستم و زمانی که به خانه برسم مجبور نیستم پرخوری کنم.”

بیشتر اوقات در حال خوردن باشید

” رژیم غذایی ام را از ۳ بار در روز به ۶ وعده غذایی سبک تغییر دادم.”

وقتی با دوستی به رستوران می روید غذایتان را با هم تقسیم کنید

” این کار باعث می شود حجم غذایی کمتری مصرف شده دیگر برای باقیمانده غذایم که اضافه میماند، وسوسه نمیشوم. حتی اگر تنها به رستوران بروم باقیمانده غذایم را در ظرف یکبار مصرف ریخته با خودم به خانه میبرم و به خودم قول میدهم تا ۲ روز به آن دست نزنم”.

Stephanie Aromando -6

۳۱ ساله - میزان کاهش وزن : ۴۵ کیلو

تجربیات لاغری خانمها؛ افرادی که بالای 45 کیلو وزن کم کردند

وزنه بزنید تا وزن کم کنید

تجربیات لاغری من : تمرین های کاردیو به من در چربی سوزی کمک کرده اند. اما پاور لیفتینگ نقش بسیار مهمی در موفقیتم داشته است. تمرین با وزنه سنگین و به کمک مربی در سفت شدن بدنم بسیار موثر بوده است. ( البته در ابتدای کار تنها از وزنه های سبک استفاده کنید). پس از تقریبا ۴ ماه تمرین مداوم، میتوانستم با وزنه های ۸۰ کیلویی اسکوات بزنم. (و این بسیار بیشتر از وزنی بود که در ابتدای شروع رژیم لاغری ام می زدم)”.

تجربیات لاغری؛ همیشه تحرک داشته باشید، حتی در روزهای تعطیل

” ۶ روز در هفته به باشگاه می روم و ۱ روز باقیمانده را به کوه نوردی یا یوگا اختصاص می دهم”.

به بهانه باشگاه رفتن، غذاهای ناسالم نخورید

” زمانی که برنامه کاهش وزنم را پیاده میکردم بلافاصله همه غذاهای مضری که تا به آن لحظه میخوردم را کنار گذاشتم. تا دیگر نگویم چون به باشگاه می روم پس اشکالی ندارد کمی هله هوله هم بخورم “.

تا حد امکان غذاهای سالم و رژیمی مصرف کنید

برنامه غذایی من شامل پروتئین های کم چرب (سینه مرغ، سفیده تخم مرغ، بوقلمون ریز شده ) کربوهیدرات های مخلوط ( دانه کینوا، سیب زمینی شیرین، جو دوسر ) چربی های سالم (روغن نارگیل، بادام درختی، آووکادو ) وسبزی های برگ دار است.
تمام سعی ام را می کنم که غذاهای سالم بخورم. غذا ها و سبزی های محلی و طبیعی که احتمال فرآوری شدن در آنها حداقل باشد”.

تجربه لاغری؛ غذا را از قبل آماده کنید

” من هر روز ۵ وعده غذا می خورم. اما فقط ۲ بار در هفته زمان میگذارم و مقدار زیادی غذا درست می کنم . تا هر زمان که گرسنه شدم غذای سالم برای خوردن داشته باشم.”.

مقدار زیادی آب همراه خود داشته باشید

” من هر روز با خودم یک گالن آب میبرم دانشگاه. هنگام برگشتن به خانه کل بطری تمام شده است. اینکه این بطری بزرگ آب همیشه تو دستم است شاید برای دیگران خنده دار به نظر برسد اما اهمیتی نمی دهم”.

Tanisha Shanee Williams -7

۳۳ ساله - میزان کاهش وزن : ۶۴ کیلو

تجربیات لاغری خانمها؛ افرادی که بالای 45 کیلو وزن کم کردند

وقتی حوصله ندارید به باشگاه بروید، با موزیک حرکت کنید

تجربه لاغری من؛ اینکه دائما در حال راه رفتن باشید هیچ ارتباطی به باشگاه رفتن ندارد، بلکه مهم، حرکت دادن بدن و کالری سوزاندن است. زمانی که حال و حوصله باشگاه را ندارم، در خانه موزیک میگذارم و با آن می رقصم”.

Jade Socoby -8

۲۸ ساله - میزان کاهش وزن : ۶۴ کیلو

تجربیات لاغری خانمها؛ افرادی که بالای 45 کیلو وزن کم کردند

ورزشی را که دوست دارید انجام دهید

تجربیات لاغری من : ورزش کاردیو حوصله ام را سر می برد. اما پاورلیفتینگ (وزنه زدن قدرتی – ورزش هایی نظیر اسکوات، ددلیفت، پرس سینه …) زندگی ام را نجات داده آن را عوض کرد”.

مراقب میزان کالری های دریافتی و مصرفی باشید

“پس از اینکه شروع کردم به محاسبه مقدار کالری سوزانده شده. حالا نوبت میرسد به محاسبه میزان دریافت کالری کربوهیدراتها، پروتئین ها و چربی های مورد نیاز. با این کار تغییرات مثبتی در بدنم اتفاق افتاد. زیرا هر گاه میزان کالری مصرفی بیشتر از کالری دریافتی باشد، می توانم مطمئن باشم که چربی در بدنم انباشته نشده است”.

منبع: cosmopolitan.com

مطالب مرتبط

2 در مورد “تجربیات لاغری خانمها؛ افرادی که بالای ۴۵ کیلو وزن کم کردند”

    1. چرا نتونید دوست عزیز
      اگر کاری رو کسی تونسته انجام بده پس یعنی شما هم می تونید انجامش بدید. داشتن اراده قوی و ناامید نشدن رمز اصلی موفقیت در هر کاری است. موفق باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا