سرکه سیب برای لاغری خانمها

سرکه سیب چیست و روش مصرف آن برای لاغری

افزایش زمان سیری با سرکه سیب

نتیجه تحقیقات چاپ شده در مجله Clinical Nutrition اثرات سرکه سیب برای لاغری را نشان می دهد. این پژوهشها  ثابت می کند اسید استیک موجود در سرکه سیب باعث می شود تا مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید. در نتیجه تمایل به غذا خوردن بیشتر را کاهش می دهد. در نتیجه به سمت غذاهای کم کالری خواهید رفت در نتیجه سرکه سیب می تواند به لاغر شدن کمک کند.

سرکه سیب چیست؟

سالهاست که سرکه سیب به دلیل خواص درمانی آن، مورد استفاده قرار می گیرد. سرکه سیب از خرد کردن سیب و ترکیب آن با مخمر به دست می آید تا بتوان شیرینی موجود در آن را به الکل تبدیل کرد سپس توسط باکتری ها، الکل به اسید استیک تبدیل می شود. با این کار از کالری سیب کاسته می شود. سرکه سیب حاوی پتاسیوم، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان ها می باشد که برای سلامتی مفید است. همچنین دارای خواص ضدعفونی کننده بوده سموم و باکتری های مضر بدن را از بین می برد. نتیجه تحقیقات، سرکه سیب را به عنوان یک نوشیدنی لاغر کننده تایید کرده است. بخصوص اسید استیک موجود در سرکه سیب به کاهش دهنده چربی های شکم معروف است. در واقع سرکه سیب پس از گذر از مراحل تخمیر تفاله سیب به دست می آید.

سرکه سیب نوشیدنی کم کالری

هر ۱۰۰ گرم سرکه سیب، تنها ۲۲ کالری دارد که آن را به یک نوشیدنی بدون ضرر و کم کالری تبدیل می کند. اضافه کردن یک قاشق سرکه سیب در یک لیوان آب و نوشیدن آن قبل از خوردن صبحانه، باعث آب شدن چربی های شکم می شود.

سرکه سیب چیست و روش مصرف آن برای لاغری

تنظیم میزان قند خون

پژوهش ها نشان می دهد سرکه سیب به پایداری قند خون کمک می کند به خصوص اگر آن را پس از  مصرف غذاهایی با میزان کربوهیدرات بالا استفاده کنید. ثابت ماندن تقریبی قند خون نقش مهمی در سالم بودن و کاهش وزن موثر بدن دارد.

سرکه سیب چیست و روش مصرف آن برای لاغری

نکات و نحوه استفاده سرکه سیب برای لاغری

  • هیچ گاه سرکه سیب را به تنهایی مصرف نکنید. بلکه آن را با آب مخلوط کرده تا اسید موجود در آن به میزان مناسبی در آب حل شود و به بدن آسیب نرسد.
  • میتوان از ترکیب سرکه سیب و روغن زیتون به عنوان نوعی سس روی سالاد استفاده کرد
  • بهتر است کمی از آن را ۲ یا ۳ بار در روز و قبل از وعده غذایی مصرف کنید.
  • سعی کنید در مصرف سرکه سیب اعتدال را رعایت کنید. مصرف بیش از حد آن می تواند تاثیر معکوس داشته باشد. به عنوان مثال اگر آن را در دفعات و حجم زیاد مصرف کنید ممکن است باعث خارش و التهاب گلو شود.

توجه : سرکه سیب نباید تنها ماده غذایی برای لاغری باشد بلکه برای تاثیر بیشتر، در کنار آن باید رژیم غذایی و تمرینات ورزشی را نیز در برنامه روزانه خود بگنجانید.

منبع: ndtv.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا