۵ عادت نوشیدنی برای خواب راحت در شب

نوشیدنی برای خواب راحت در شب

رعایت این ۵ عادت نوشیدنی برای خواب بهتر و سریعتر توصیه میشوند. با آنها به بی خوابی های خود پایان دهید.

این برای همه ما اتفاق افتاده است که: در رختخواب دراز کشیده ایم و آماده خواب هستیم. اما وقتی سرمان را روی بالش میگذاریم، بدنمان نمی‌خواهد بخوابد. ممکن است چندین بار غلت بزنید و با خود کلنجار روید. حتی اگر هم با هزار زحمت موفق شوید تا بخوابید، یک یا دو بار در طول شب از خواب بیدار شوید -که بر کیفیت خواب شما نیز تأثیر می گذارد. با این حال، چیزی که ممکن است متوجه نشده باشید: خوردن برخی غذاها یا نوشیدنی هایی است که ممکن است دلیل اختلال خواب شما باشد.

۵ عادت نوشیدنی زیر به خواب آلودگی و رفع اختلالات خواب کمک می کند. (طبق توصیه متخصصان تغذیه):

۱- بعد از ساعت ۱۲ ظهر دیگر کافئین مصرف نکنید

نوشیدنی هایی برای خواب راحت در شب.jpg

اگر قهوه می نوشید یا به کافئین روزانه خود نیاز دارید، نگران نباشید. شما همچنان می توانید از فنجان قهوه صبحگاهی خود یا سایر نوشیدنی های کافئین دار لذت ببرید. اما اگر میخواهید بهتر بخوابید باید برای مصرف قهوه یا سایر نوشیدنی های کافئین دار زمان بندی داشته باشید.

بله، اگرچه ظهر کمی زود به نظر می رسد، اما برای داشتن خواب خوب شبانه، بهتر است بعد از ظهر و عصر را بدون کافئین به سر برید.

۲- آب بنوشید اما نه قبل از خواب.

نوشیدنی هایی برای خواب راحت در شب.jpg

حتما تا به حال پیش آمده که نصف شب از خواب بیدار شوید تا به دستشویی بروید؟ این وقفه، واقعا باعث پریدن خواب میشود. به خصوص زمانی که سعی می کنید یک خواب خوب داشته باشید. به همین دلیل است که متخصصان نوشیدن آب را توصیه می کند، اما فقط تا زمان مشخصی از شبانه روز.

نوشیدن آب بسیار مهم است. اما اگر شب ها درست قبل از خواب نوشیدنی بنوشید، احتمالاً مجبور خواهید شد به دستشویی بروید. در برخی افراد میتواند باعث شود تا ساعتها خوابشان نبرد.

توصیه ما:  حداقل دو ساعت قبل از خواب از مصرف نوشیدنی ها از جمله آب خودداری کنید.

۳- چای بابونه بنوشید.

نوشیدنی هایی برای خواب راحت در شب.jpg

اگر به چیزی برای آرامش نیاز دارید، یک فنجان چای داغ (حداقل دو ساعت قبل از خواب) می تواند نوشیدنی آرامبخش برای خوابیدن بهتر باشد. (به طور خاص، بابونه).

این چای آرامبخش و خواب آور است و به شما کمک کند تا آرام و راحت بخوابید.

۴- آب آلبالو بنوشید.

نوشیدنی هایی برای خواب راحت در شب.jpg

اگر میل به چیزی شیرین تر دارید، نوشیدن آب آلبالو شما را راضی نگه می دارد. و به طور بالقوه به شما کمک می کند بهتر بخوابید.

آب آلبالو حاوی ملاتونین است که می تواند به تنظیم خواب شبانه روزی شما کمک کند و باعث خواب آلودگی شود.

۵- شیر بنوشید.

نوشیدنی هایی برای خواب راحت در شب.jpg

اگر قند شیر باعث نفخ شکم شما نمیشود میتواند یک نوشیدنی خواب آور باشد. شیر حاوی سروتونین و یک نوشیدنی گرم و آرام‌بخش است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا