ورزش بادی بالانس ؛ همه آنچه از این ورزش باید بدانید

همه آنچه باید از ورزش بادی بالانس بدانید

در دنیای پر تلاطم و پر استرس این روزها نیاز به ریلکس شدن، انعطاف پذیری بدن و آرامش ذهن بیش از پیش احساس می شود. برخی از حرکات ورزشی برای این کار طراحی شده اند. از جمله آنها ورزش بادی بالانس است. تمرینات بادی بالانس بسیار ساده و آرام بخش بوده به وسایل ورزشی خاصی نیاز ندارد. برای اطلاع بیشتر از تمرینات ورزشی بادی بالانس و فواید آن با مقاله امروز فیتگردی همراه باشید.

بادی بالانس چه ورزشی است؟

از لحاظ علمی، ورزش بادی بالانس ترکیبی از حرکات پیلاتس، تای چی و یوگا می باشد. این حرکات به همراه موزیکی آرام بخش اجرا می شوند. اغلب اوقات تمرینات بادی بالانس در کلاس های ورزشی مخصوص این رشته اجرا می شوند. اما در دنیای پیشرفته امروز شما می توانید ویدئوها و سی دی های مخصوص این رشته را تهیه و در خانه تمرین کنید.

در تمام مدت زمان کلاس های بادی بالانس شما بدن و ذهن خود را به چالش می کشید. با یکدیگر هماهنگ می کنید تا انعطاف پذیری و تقویت عضلات بدن را رقم بزنید.

کالری سوزی در تمرینات بادی بالانس و لاغری

آیا ورزش بادی بالانس بر لاغری تاثیر دارد؟ اگرچه هدف برخی افراد از ثبت نام در این کلاس ها کاهش وزن است، اما هدف اصلی ورزش بادی بالانس لاغر کردن نیست. تمرکز اولیه آن بر روی انعطاف پذیری و تقویت بدن و کاهش استرس می باشد. لاغر شدن در این کلاس ها نیز اتفاق می افتد اما نه چندان چشمگیر. زیرا این ورزش در دسته حرکات با شدت سوخت و ساز پایین برای بدن طبقه بندی می شوند.

مدت زمان کلاس های بادی بالانس از ۳۰ دقیقه تا  ۵۵ دقیقه متغیر است. یک مرد ۷۰ کیلویی در کلاس های ۵۵ دقیقه ای می تواند تا حدود ۳۰۰ کالری بسوزاند. یک خانم ۷۰ کیلویی در همین زمان می تواند حدود ۲۷۵ کالری بسوزاند. میزان دقیق مصرف انرژی در کلاس های بادی بالانس به مدت زمان، شدت تمرینات و وزن افراد بستگی دارد.

در مقایسه بین بادی بالانس و پیاده روی : این خانم ۷۰ کیلویی در راه رفتن با سرعت متوسط و در مدت زمان ۵۵ دقیقه حدودا ۲۵۰ کالری انرژی مصرف می کند. که نشان می دهد این دو فعالیت ورزشی تقریبا به یک میزان انرژی مصرف می کنند. بنابراین برای لاغر کردن و پایین آوردن وزن بدن خود بهتر است از ورزش های با شدت بالا و کاردیو استفاده کنید. زیرا اولویت آن ها بر لاغری و چربی سوزی بیشتر می باشد.

فواید ورزش بادی بالانس

همه آنچه باید از ورزش بادی بالانس بدانید

کلاس های بادی بالانس به حرکت مفصل ها، تقویت عضلات شکم و کمر، انعطاف پذیری بدن، بهبود و سلامت جسم و آرامش ذهن و کاهش استرس کمک می کند. در کلاس های ۵۵ دقیقه ای بادی بالانس، ۴۵ دقیقه از آن را به انجام حرکات ساده، انعطافی اما چالشی میپردازند. ۱۰ دقیقه آخر کلاس به سرد کردن بدن، مدیتیشن و ریلکسیشن اختصاص داده می شود.

معمولا کلاس با انجام حرکات تای چی برای گرم کردن بدن آغاز می شود. در قسمتهای میانی چند حرکت یوگا و پیلاتس اجرا می شود. تا قوای جسمانی و انعطاف پذیری بدن را افزایش دهد.

چند روز در هفته بادی بالانس کار کنم؟

معمولا کلاس های بادی بالانس ۱ جلسه در هفته تشکیل می شود. اما در برخی باشگاه ها تا ۳ جلسه در هفته برای بهره بردن هر چه بیشتر از فواید جسمی و روانی آن توصیه می شود.

آیا این ورزش مخصوص حرفه ای هاست؟

لازم نیست بدنی ورزیده داشته باشید و یا ورزشکاری حرفه ای باشید تا بتوانید در کلاس های بادی بالانس شرکت کنید. در هر سن و وزنی که هستید مربی شما می تواند بهترین راهنما برای اجرا شدن هر چه بهتر تمرینات تان باشد. پس نگران این نباشید که شاید مثل دیگران نتوانید حرکات را اجرا کنید. ممکن است چند جلسه ای طول بکشد تا بتوانید خود را با حرکات انعطافی بادی بالانس تطبیق دهید. اما با گذشت زمان بهتر و حرفه ای تر خواهید شد.

ورزش بادی بالانس برای بانوان

همه آنچه باید از ورزش بادی بالانس بدانید

حرکات ورزشی بادی بالانس برای خانمها و آقایان و در سنین مختلف همواره آرامش بخش و موثر است. اما به تجربه دیده ام که بیشترین تعداد شرکت کننده ها در کلاس های بادی بالانس را بانوان تشکیل می دهند. هدف عمده این تمرینات بر اصل ریلکس کردن بدن و آرامش ذهن استوار است. با شرکت در ۳ جلسه کلاس های بادی بالانس در هفته، می توانید روزهای تان را توام با آرامش و بدون استرس ساخته آن را به دیگر اعضای خانواده نیز منتقل کنید.

لوازم ورزشی برای شرکت در کلاس

عبارتند از زیرانداز یا مت یوگا، کفش ورزشی راحت، لباس های راحت و تا حد امکان کشی. زیرا در تمرینات بادی بالانس از حرکات تعادلی و کششی استفاده زیادی خواهد شد. بطری آب، و در نهایت برای ۱۰ دقیقه آخر که حرکاتی را برای سرد کردن بدن انجام می دهید: در این جا بهتر است با خود لباس گرمی نیز به همراه داشته باشید.

تمرینات بادی بالانس برای خانمهای باردار

همه آنچه باید از ورزش بادی بالانس بدانید

معمولا حرکات آرام و کششی در کلاس های بادی بالانس برای تقویت عضلات شکم و کمر خانمهای باردار مفید و موثر است. اما بهتر است قبل از شرکت در آن با پزشک یا مامای متبحری در این زمینه مشورت کنید. همچنین چنانچه در ماه های اولیه بارداری هستید مربی خود را نیز در جریان بگذارید تا بتواند بر اساس شرایط شما حرکات اصلاحی را نیز در تمرینات لحاظ کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا