ورزش با کش برای چربی سوزی و لاغری در خانه

ورزش با کش برای چربی سوزی و لاغری در خانه

ورزش با کش هم می تواند تمریناتی سبک باشد و کاربردهایی چون فیزیوتراپی و ریکاوری بدن داشته باشد – هم می تواند به چربی سوزی سریعتر کمک کند. (که این به هدف شما بستگی دارد). هنگام دویدن می توانید یک کش ورزشی را در جیب خود بگذارید و هر زمان که مناسب دیدید با آن تمرین کنید.

در مقاله فیتگردی امروز، ۸ تمرین مفید و موثر – برای چربی سوزی شدید را – با کش ورزشی آموزش خواهیم داد. این ورزش ها برای بالاتنه، پایین تنه، عضلات شکم و سلامت قلب و عروق مفید بوده – برای هر سنی قابل اجرا هستند. برای اجرای این ورزش ها با کش بدنسازی به کش پیلاتس یا cx نیاز دارید.

توجه داشته باشید حین انجام این ورزش ها با کش مقاومتی فشار و انقباض را بر گروه عضلانی مورد نظر احساس کنید. همچنین بعد از پایان تکرارها، بیش از حد استراحت نکنید تا بدن سرد شود.

ورزش با کش بدنسازی چه فواید دارد؟

ورزش با کش مقاومتی بدون توجه به جایی که هستید، یک تمرین هدفمند را ارائه می دهد. کش های بدنسازی بخصوص برای افرادی که دوران قرنطینه را سپری می کنند محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. زمانی که نمی توانید به باشگاه بروید یا باشگاه‌های ورزشی و مکان های عمومی بسته شده اند یک ورزشکار بیکار نمی‌نشیند و برای حفظ اندام خود از دستگاه های کالری سوز یا کش ورزشی برای چربی سوزی استفاده می‌کند.

کش های مقاومتی به حرکت مفاصل، ریکاوری و رشد عضلانی کمک می کنند. آنها عضله شما را تحت فشار ثابت نگه می دارند – جریان خون را افزایش می دهند – و منجر به چربی سوزی بالایی می‌شوند.

این تمرینات با کش ورزشی همچنین در هدف قرار دادن گروه های عضلانی خاص بسیار مفید هستند – که به نوبه خود می توانند فرم بدن شما را بهبود بخشند. آنها همچنین فوق العاده مقرون به صرفه و قابل دسترس هستند.

اگرچه این طور به نظر نمی رسد اما تمرین با کش مقاومتی می تواند سه برابر چربی سوزی بیشتر داشته باشد.

کش های ورزشی یک نقطه شروع عالی برای مبتدیان هستند، و روشی تقریباً بدون آسیب جهت آمادگی بدن برای انجام تمرینات با وزنه هستند.

سایر فواید ورزش با کش بدنسازی

کار با کش های مقاومتی روشی عالی برای تشدید تمرینات به همراه وزنه زدن هستند.

این کش های ورزشی دارای ضخامت های مختلف و مقاومت های متفاوتی هستند. هر چه نوار نازک تر باشد، مقاومت کمتری دارد. هرچه نوار ضخیم تر باشد، مقاومت بیشتری دارد. به دلیل خاصیت ارتجاعی آنها – که می تواند در اندازه نوار کش، نوع و شکل متفاوت باشد – می توانید کشی برای هر نوع مقاومتی پیدا کنید.

تمرینات بعد از آسیب از طریق ورزش با کش مقاومتی

هر آسیبی می‌تواند جلوی پیشرفت تمرینات ما را بگیرد. زیرا ریکاوری بدن و بازگشت به ورزش، می‌تواند مدتی طول بکشد. ورزش با کش می‌تواند به شما کمک کنند تا تمرینات قدرتی خود را در خانه انجام دهید تا تنها در دوره ریکاوری یا توانبخشی قوی تر شوید.

چربی سوزی و تقویت عضلات شکم ؛ ورزش با کش مقاومتی

فواید حرکات ورزشی با کش بدنسازی بسیار زیاد است. رفتن به باشگاه در زندگی پرمشغله ما دشوار است و کش ها می‌توانند در هر جایی مورد استفاده قرار گیرند. برای یک تمرین جانانه وقت ندارید؟ ورزش با کش مقاومتی در این مقاله به شما کمک می کند تا چربی سوزی فوق العاده بالایی داشته باشید. کافیست این ۸ تمرین را امتحان کنید.

علاوه بر این، به عنوان یک مزیت مهم تمرین با کش بدنسازی، شما همیشه روی عضلات اصلی خود – باسن، شکم و کمر کار خواهید کرد. زیرا با عضلات شکم تان باید حرکات رفت و برگشتی کش را کنترل کنید.

ورزش با کش ورزشی ؛ پرس سرشانه

ورزش با کش برای چربی سوزی و لاغری در خانه

در این حرکت به یک کش پاور باند نیاز دارید. این حرکت با کش مقاومتی برای سرشانه ها مشابه تمرین با دمبل است. در این حرکت عضلات بازوها، سرشانه ، پشت و شکم بیشترین عضلات درگیر هستند.

پشت خود را صاف نگه دارید. کش را زیر پاهای خود ثابت نگه دارید. در حالیکه دو قسمت آن را با دستها نگه داشته اید آن را بالای سینه نگه دارید. (حالت شروع).

اشتباهات حرکتی با کش در این ورزش می تواند: دامنه حرکت کم، حرکات کنترل نشده و تاب دادن بدن – به جلو و عقب – باشد.

کرانچ زانو‌زده با کش

ورزش با کش برای چربی سوزی و لاغری در خانه

تمرین با کش مقاومتی می تواند عضلات صاف، مورب و پایین شکم را به طور موثر تقویت کند. تمرینات شکم خود را با این ورزش و کش تقویت کنید.

اگر این حرکت ورزشی با کش را در باشگاه انجام می دهید، کش مقاومتی را می توانید به میله دستگاه های ورزشی – برای مثال شکم خلبانی یا رک اسکات- ببندید. (به مکانی محکم و قابل اعتماد).

زیر زانوهای خود حتما یک زیرانداز قرار دهید تا باعث آسیب آن نشود. کش را در بالای سرشانه های خود نگه داشته باشید. تا حد امکان خم شوید و شکم خود را در این وضعیت چند ثانیه ای منقبض نگه دارید. سپس با بالا بازگردید.

ابداکتور خارج ران با کش ورزشی

ورزش با کش برای چربی سوزی و لاغری در خانه

مانند دستگاه ابداکتور در باشگاه، اما این بار با کش ورزشی و روی زمین – حرکت خارج ران – را اجرا می کنید.

نکات مهم :

کش را کمی بالاتر از زانوها قرار دهید.

  • دست دیگر شما باید روی زمین ثابت بماند. می توانید آن را – مطابق شکل- زیر سر خود قرار دهید.
  • پای زیرین خود را خم کرده روی زمین قرار دهید.

زیربغل ایستاده با کش مقاومتی

ورزش با کش برای چربی سوزی و لاغری در خانه

مشابه حرکت قایقی زیر بغل در باشگاه ؛ اما این بار می توانید آن را در خانه یا پارک و با کش ورزشی اجرا کنید.

زانوهای خود را کمی خم کنید و عضلات شکم خود را درگیر کنید. شانه های خود را همیشه پایین و دور از گوش خود نگه دارید. وقتی دستها را به عقب می برید، کتف خود را به هم فشار دهید و آرنج های خود را نزدیک به بالاتنه خود نگه دارید.

اسکوات با کش پیلاتس

ورزش با کش برای چربی سوزی و لاغری در خانه

در این تمرین، کش مقاومتی را پشت خود و روی شانه ها نگه دارید. مطمئن شوید که آرنج خود را به سمت جلو، سینه رو به بالا و زانوها را عقب تر از انگشتان پا نگه می دارید. از ابتدا تا انتها باید کشش ثابتی روی کش مقاومتی وجود داشته باشد.

نشر خم با ورزش با کش

ورزش با کش برای چربی سوزی و لاغری در خانه

یک بار دیگر، زانوهای خود را کمی خم کنید. یک بازو را به پهلو و دست دیگر را مستقیماً جلوی خود بلند کنید. بازوهای شما فقط باید به ارتفاع شانه های شما برسد.

شنا ؛ ورزش با کش بدنسازی

ورزش با کش برای چربی سوزی و لاغری در خانه

این تمرین وزن بدن با کش برای تقویت عضلات سینه، بازوها، سرشانه ها و شکم بسیار مفید است. مطمئن شوید که کش ورزشی زیر دست های شما محکم باشند. اندازه کش را طوری تنظیم کنید تا در پشت شما نسبتاً صاف قرار گیرد تا از بالا رفتن و سر خوردن به سمت گردن جلوگیری شود.

کرانچ دوچرخه با کش ورزشی

ورزش با کش برای چربی سوزی و لاغری در خانه

این حرکت ورزشی با کش، قاتل چربی های زیر شکم است.

کش ورزشی را درست در قسمت وسط و کف کفش خود قرار دهید. پاهای خود را خم کنید تا کش خوب و محکم بماند. همیشه پاهای خود را تقریباً به اندازه عرض باسن فاصله دهید – تا کشش ثابت روی باند حفظ شود. پای کشیده را بیرون ببرید و پای دیگر را به داخل بکشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا