۸ ورزش برای رفع افتادگی پوست بعد از لاغری در بانوان

ورزش برای رفع افتادگی پوست بعد از لاغری در بانوان

معمولا نتایجی که پس از کاهش وزن مشاهده می کنیم قابل تحسین بوده و خستگی ناشی از رعایت رژیم های غذایی و تمرینات ورزشی را از تن بیرون می کند. افزایش انرژی، احساس سبکی، سلامتی و بهبود عملکرد بدن در همه قسمتها و … از جمله این نتایج مثبت هستند. اما مشکلی که در اکثر افراد و خصوصا خانمها پس از لاغری وجود دارد، شل شدگی و افتادگی پوست بدن و بخصوص پوست زیر شکم است. اما در این میان تاثیر ورزش برای رفع افتادگی پوست شل خود را نباید دست کم گرفت.

به احتمال زیاد ورزش برای رفع افتادگی پوست برای افرادی که شل شدگی پوست زیادی را در بدن خود مشاهده می کنند نمی تواند آن طور که باید نتیجه بخش باشد. در این صورت از روش های تهاجمی و جراحی مانند لیپوساکشن استفاده میشود. در روش های غیر تهاجمی با امواج رادیویی و اولتراسوند با گرم کردن پوست و تولید کلاژن می توانند پوست بدن را سفت کنند.

آیا پوست بدن پس از لاغری می تواند خود به خود سفت شود؟

حقیقتا خیر. این مورد بستگی به مقدار پوست باقی مانده، سن، ژنتیک، میزان وزن کم شده و نوع و کیفیت پوست شما دارد. بنابراین بستگی به شرایط بدنی هر فرد، تغییرات و مدت زمان اثرگذاری نتایج، می تواند متفاوت باشد.

افرادی که افتادگی پوست آنها پس از لاغری و یا زایمان سریعتر درمان میشود، معمولا افرادی هستند که دارای ترک های پوستی یا استرچ مارک (stretch marks) نیستند. همچنین افراد جوانتر که هنوز قابلیت ارتجاعی و کیفیت پوست خود را تا حد زیادی حفظ کرده اند.

افرادی که روند کاهش وزن خود را به طور آهسته طی کرده اند و به مدت حدودا یکسال به پوست خود استراحت داده اند، دیگر نباید بیش از این انتظار سفت شدن پوست شل خود را داشته باشند. زیرا به حد کافی به آن زمان داده اند.

بهترین روش برای رفع افتادگی پوست شل و ول چیست؟

به نظر می رسد دارو و یا کرمی جادویی برای درمان افتادگی های پوست پس از لاغری و یا زایمان وجود نداشته باشد. پس بهترین روش درمانی برای سفت کردن پوست شل و ول چیست؟ “مراقبت از پوست”.

مراقبت های پوستی شامل داشتن رژیم غذایی سالم و غنی از میوه و سبزیجات و …، قرار نگرفتن در معرض نور مضر خورشید، سیگار نکشیدن و ورزش کردن برای رفع افتادگی پوست است. زیرا یکی از مزایای ورزش برای سفت کردن پوست ، ساختن عضله است.

در زیر به معرفی ۸ نوع ورزش برای رفع افتادگی پوست بدن پس از لاغری می پردازیم. تمرینات ورزشی زیر نیازی به امکانات ورزشی ندارند و تنها با استفاده از وزن بدن می توانید از افتادگی پوست و شل شدن آن بکاهید. تمرینات زیر برای رفع افتادگی پوست بدن پس از بارداری نیز موثر می باشند.

ورزش برای رفع شل شدگی پوست پهلوها

ورزش برای رفع افتادگی پوست بعد از لاغری در بانوان

حرکت پهلوها به طرفین را می توانید بدون وزنه و یا با نگاه داشتن دو دمبل در هر یک از دستها نیز اجرا کنید. این ورزش علاوه بر رفع افتادگی پوست باعث چربی سوزی و لاغری پهلوها نیز می شود. توجه داشته باشید که از دمبل های نسبتا سبک برای این کار استفاده نمایید. در غیر این صورت ممکن است باعث کشیدگی عضلات و تاندون ها در ناحیه کمر و پهلو شود.

ورزش برای سفت کردن پوست تمام بدن

ورزش برای رفع افتادگی پوست بعد از لاغری در بانوان

حرکت حشره مرده بهتر است روی زمین اجرا شود. در این تمرین ورزشی به پشت دراز بکشید. هر دو پا را در کنار هم و به حالت ۹۰ درجه از زمین فاصله دهید. دستها را نیز با زاویه ۹۰ درجه بالا ببرید. به طور همزمان دست و پای مخالف را صاف و کشیده به زمین نزدیک کنید. کشش دست و پا به طور همزمان باعث میشود تا پوست شکم و پهلو سفت شده باعث رفع افتادگی پوست در این قسمت میشود. علاوه بر سفت کردن شکم و پهلو باعث کشش و سفت شدن پوست در ناحیه دست و پا نیز میشود.

برای تاثیر بهتر می توانید در هر یک از دستهایتان یک دمبل نگاه دارید.

ورزش برای درمان افتادگی پوست ران و شکم

ورزش برای رفع افتادگی پوست بعد از لاغری در بانوان

بایستید و پاها را کمی از هم فاصله دهید. دستها را کشیده بالا نگاه دارید. سپس در حالیکه زانوی چپ خود را ۹۰ درجه بالا می آورید انگشتان دو دست خود را در زیر زانوها به یکدیگر تماس دهید. عضلات پشت خود را صاف نگاه دارید. زیرا هدف این حرکت رفع افتادگی پوست ران و شکم است. در نتیجه روی این نواحی تمرکز کنید. همین کار را برای پای راست خود نیز انجام دهید.

ورزش برای رفع افتادگی پوست بازو و پشت

ورزش برای رفع افتادگی پوست بعد از لاغری در بانوان

این حرکت،  ورزشی موثر برای رفع افتادگی پوست بالاتنه و جلوگیری از شل و ول شدن پوست بازوها، زیر بغل و پشت است. پاها را بیشتر از عرض شانه ها از یکدیگر فاصله دهید. دستها را در مجاورت خود و به حالت شنا کردن، دایره وار بچرخانید. این حرکت را در ۳ ست ۱ دقیقه ای انجام دهید.

سفت شدن پوست شکم بعد از لاغری با ورزش

ورزش برای رفع افتادگی پوست بعد از لاغری در بانوان

این ورزش برای سفت شدن پوست زیر شکم پس از لاغری موثر است. سعی کنید هنگام فرود، پاها را به زمین نزدیک کنید و آنها را روی زمین نگذارید. این کار تاثیر بیشتری در سفت کردن پوست شکم دارد. در تمامی این ورزش ها علاوه بر سفت کردن پوست شل و ول شکم ، چربی سوزی و لاغری نیز اتفاق می افتد.

برای انجام این حرکات حتما از زیراندازهای باکیفیت و راحت استفاده کنید تا بتواند از کمر و عضلات باسن شما محافظت کند.

ورزش برای رفع افتادگی پوست شکم و پهلو

ورزش برای رفع افتادگی پوست بعد از لاغری در بانوان

در بیشتر موارد، افتادگی پوست شکم و پهلو با ورزش های کرانچ درمان میشود. برای تاثیر بیشتر سعی کنید از دمبل های سبک برای سفت شدن پوست بدن استفاده کنید. در این حالت مچ بند پا نیز می تواند بر نتیجه تمرینات ورزشی تاثیر بیشتری بگذارد. این ورزش برای رفع افتادگی پوست شکم و درمان افتادگی پوست بالاتنه نیز موثر است.

رفع افتادگی پوست شکم با ورزش کرانچ معکوس

ورزش برای رفع افتادگی پوست بعد از لاغری در بانوان

بیشتر افتادگی و شل شدگی های پوستی در قسمت شکم و پس از لاغری سریع اتفاق می افتد. بنابراین تمرینات کرانچ به صورت نشسته، ایستاده و یا دراز کش می توانند گزینه های مفیدی برای رفع شل شدگی های پوست باشد. در این حرکت زانوها را به حالت ۹۰ درجه به طرف شکم حرکت دهید. کمی مکث کنید و سپس پاشنه پاها را به زمین تماس دهید. در ۴ ست ۳۰ ثانیه ای انجام دهید.

سفت کردن پوست زیر شکم با ورزش

ورزش برای رفع افتادگی پوست بعد از لاغری در بانوان

پاها را به فاصله کمی از یکدیگر قرار دهید. زانوها را بالا برده و انگشتان دست خود را روی آن قفل کنید. کمی مکث کرده و سپس پای خود را بر زمین بگذارید. با استفاده از مچ بند پا می توانید بر چالش سفت کردن پوست بیفزایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا